Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

NBA ekibi, kripto para projesi StormX (STMX) ile anlaşmaya vardı

NBA takımı Portland Trail Blazers, StormX ile forma sponsorluğu anlaşmasına imza attı. Bu anlaşma, NBA’de bir kripto para projesiyle yapılan ilk anlaşmalardan biri oldu. Anlaşma kapsamında 2021-22 sezonundan başlamak üzere StormX logosu, Portland Trail Blazers’ın formalarında yer alacak.

Blazers kulüp başkanı Chris McGowan, “Takım formalarımızın önünde böylesine çığır açan bir şirketin yer alacak olmasından heyecan duyuyoruz.” dedi. StormX kurucu ortağı ve CEO’su Simon Yu ise “Böyle büyük bir ligde, bu kadar yüksek kalibrede bir takımla forma sponsorluğuna imza atan ilk kripto para şirketi olduğumuz için gururluyuz.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Blazers, StormX ile ortaklığın anısına ekibin beğenilen maç günü poster serisine dayalı olarak Temmuz ayı ortasında ilk değiştirilemez token’larını (NFT) piyasaya sürecek.

Forma sponsorluğuna ek olarak Blazers ile StormX, topluluk temelli bir girişim kapsamında da birlikte çalışacaklar. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı yakında açıklanacak.

StormX, kripto para kazanmayı herkes için kolay ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir ‘crypto cashback’ sağlayıcısı ve Chrome uzantısı. 2015’te kurulan proje, aktif olarak 2017 yılından beri piyasada.

NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers, birkaç hafta önce Socios ile ortaklık kurmuş ve bu ortaklık kapsamında token çıkaracağını duyurmuştu.

Öte yandan Sacramento Kings, 2014 yılında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı. Daha yakın zamanda da Dapper Labs tarafından NBA lisanslı olarak NBA Top Shot piyasaya sürülmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl