NBA takımı Philadelphia 76ers, Crypto.com ile anlaştı

Kripto para endüstrisinin spor sektörüyle birleşme hamlelerine bir yenisi daha eklendi ve NBA takımlarından Philadelphia 76ers, son dönemdeki sponsorluk hamleleriyle dikkat çeken Crypto.com borsasıyla forma reklam anlaşması imzaladı. Crypto.com logosu, yeni sezonla birlikte 76ers formasının üzerinde yer alacak.

Futboldan basketbola, Formula 1’den karma dövüş sanatlarına kadar birçok spor dalı artık kripto para endüstrisiyle bir araya gelmeye başladı. Fan token’lardan NFT’lere kadar uzanan büyük işbirliklerine bir yenisi daha eklendi ve NBA takımlarından Philadelphia 76ers, Crypto.com borsasıyla sponsorluk anlaşması imzaladı.

Kripto para bağlantılı ikinci NBA takımı

Philadelphia 76ers’dan önce, Portland Trail Blazers da 2021 yılı başında kripto e-ticaret sitesi StormX ile anlaşma imzalamıştı. Bir forma sponsorluğu anlaşması olmasa da, ABD’deki önemli borsalardan olan FTX de, Miami Heat’in salonunun isim hakkını tam 49 yıllığına almış ve salon “FTX Salonu” olarak adlandırılmıştı.

Crypto.com’dan yapılan resmi açıklamada borsanın, Philadelphia 76ers’ın resmi kripto para platform ortağı, resmi forma sponsoru olduğu belirtildi. Kulübün ayrıca tarihte ilk kez NFT serisi de yine Crypto.com tarafından çıkarılacak. Anlaşmanın kaç senelik olduğu ile ilgili bilgi ise verilmedi.

Crypto.com spor endüstrisine yatırım yapıyor

Crypto.com borsası böylece NBA organizasyonuna da ilk kez dahil oldu. Borsa, bu yıl içinde karma dövüş sanatları organizasyonu UFC ve Formula 1’in de resmi sponsoru olmasının yanında, Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain ile de ortaklık anlaşması imzalamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl