Flow ve NBA Top Shot geliştiricisi Dapper Labs, Kevin Durant ile anlaştı

Eylül ayında 250 milyon dolarlık yatırım alan, Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) resmi NFT platformu olan NBA Top Shot'ın arkasındaki geliştirici şirket Dapper Labs, NBA'ın en önemli yıldızlarından biri olan Kevin Durant'in kurduğu iki şirket ile iki yıllık ortaklık anlaşmaları imzaladı. Durant, NBA Top Shot Moments isimli özen anların yaratılma ve geliştirilmesinde yer alacak.

NFT endüstrisi her geçen gün hızlı şekilde büyümeye devam ederken, başta futbol ve basketbol olmak üzere, spor da bu endüstriyle önemli ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Futbolda Sorare, basketbolda ise NBA Top Shot’ın geliştirmeleri milyar dolarlık bir sektör yaratırken, anlaşmalar ve ortaklıklar da devam ediyor.

Bu anlaşmaların sonucusu ise NBA takımlarından Brooklyn Nets’in yıldızı Kevin Durant’in kurduğu spor-medya şirketi Boardroom ve yatırım firması Thirty Five Ventures ile Dapper Labs arasında yapıldı.

NBA Top Shot’ın geliştiricisi de olan Dapper Labs’den yapılan açıklamada anlaşmanın, NBA’in resmi NFT platformu olan NBA Top Shot için Kevin Durant’in özel anlık ve video içerikleri oluşturmasını kapsadığı belirtildi.

Durant’in medya şirketi Boardroom da, anlaşmanın içinde taraftarlar arasında trade yapılması, kamera arkası video içerikleri ve hediye dağıtımı gibi özelliklerin de olduğunu duyurdu.

Jordan ile birlikte Dapper Labs yatırımcılarından…

33 yaşındaki yıldız basketbolcu Mart ayında Dapper Labs’e yapılan 305 milyon dolarlık fonlama turunda yatırım yapan isimlerden biriydi. NBA tarihinin en iyi basketbolcularından olan Michael Jordan ve şu anda kariyerine hala devam eden bir başka yıldız basketbolcu Klay Thompson da yatırım yapan diğer isimlerdi. Bu 3 isim daha sonra Dapper Labs’e olan yatırımlarını daha da artırmışlardı.

Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou da Kevin Durant’in oluşturacağı özel içeriklerle taraftarlarla NBA Top Shot arasındaki etkileşimin daha da artacağını söyledi.

Dapper Labs’in şu anki piyasa değerinin 7,5 milyar doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl