NBA yıldızı Stephen Curry: Kripto oyununa ben de başlıyorum

NBA takımlarından Golden State Warriors'ın dünyaca ünlü oyun kurucusu Stephen Curry, artık kripto para endüstrisine dahil olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde 180 bin dolarlık "Ape" NFT'si alan Curry'nin "Öneriniz var mı?" sorusuna ise cevabı veren isim Michael Saylor'dı.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para ilân ettiği, NFT çılgınlığının arttığı şu günlerde kripto para endüstrisi bir ünlüyü daha kazandı. NBA ve dünyanın en iyi basketbolcularından biri olan Stephen Curry, Twitter hesabından kripto para sektörüne dahil olduğunu açıkladı:

“Kripto oyununa ben de başlıyorum. Önerisi olan var mı?”

Michael Saylor’dan cevap geldi

Ünlü oyuncunun “Öneriniz var mı?” sorusuna ise Bitcoin maksimalisti olan ve her defasında en büyük kripto paranın önemini vurgulayan Michael Saylor cevap verdi. Bugüne kadar 3 milyar dolardan fazla Bitcoin aldığını belirten Saylor şu ifadeleri kullandı:

“Steph, senin sorduğun soru hakkında binlerce saat düşündüm ve en sonunda Bitcoin’i seçtim. Bitcoin’in dijital emlak olduğunu düşünüyorum. Hope.com’da, çokça ücretsiz Bitcoin eğitim videosu paylaştım. (Ya da bana DM gönderebilirsin)”

180 bin dolara NFT aldı

Hatırlanacağı üzere son dönemin çılgınlık seviyesinde ilgi toplayan endüstrisi NFT’lere de Curry’nin büyük ilgisi var. 33 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz hafta “Bored Ape Yat Kulübü”nün NFT’lerinden bii için 55 ETH (yaklaşık 180 bin dolar) ödeme yapmıştı.

Özellikle ABD’de milyonlarca hayranı bulunan Curry’nin, kripto para sektörüne dahil olması, hem diğer sporcuları hem de kitleleri etkilemesi açısından büyük önem taşıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl