NEBL Coin nedir? Neblio geleceği ve projesi

Nebl Coin nedir, projesi, geleceği gibi sorular, son yükselişiyle yeniden gündeme geldi ve kripto para ilgilisi binlerce kişi, internette Nebl Coin ile ilgili en detaylı bilgilere erişmek istiyor. Bu rehber niteliğindeki içeriğimizde Neblio’ya dair bütün detaylara hakim olabileceksiniz.

NEBL Coin Nedir?


NEBL Coin nedir sorusuna cevap vereceğimiz bu kısımda en net tanım olarak kurumsal sorunlara çözüm getiren bir blok zincir olarak karşımıza çıkan NEBL Coin’in blok zinciri teknolojisinde benzersiz dağıtılmış defter teknolojisi yer alır diyebiliriz. Bu merkeziyetsiz güvenli işlem depolama sistemi, küresel ağlar için veritabanı teknolojisinin geleceğidir. Bu teknolojiden yararlanan kurumsal uygulamalar, işlem değişmezliği, şeffaflık, güvenlik, güvenilirlik ve ademi merkeziyetçilik dahil olmak üzere geleneksel veri tabanı mimarilerini kullananlara göre çok sayıda avantaj elde eder. Blok zinciri ağlarının olgunluğuna rağmen, zorluk, entegrasyon ve bakım maliyeti nedeniyle az sayıda uygulama teknolojiden yararlanmıştır. Eski blok zinciri ağlarının aksine, Neblio gibi yeni nesil blok zinciri ağları, blok zincir teknolojisi aracılığıyla iş değerini artıran dağıtılmış uygulamaların geliştirilmesini ve dağıtımını basitleştirmek için kurumsal pazardaki büyük boşluğu dolduracağını vaadediyor. 

NEBL blok zincirinin native token’ı Nebl Coin de, Proof of Stake konsensüsünü kullanır. Bu token’lar, halka açık bir blok zinciri ağının fikir birliği modelinin işleyişinde önemli bir rol oynar. Kullanıcıları ağın güvenliğine katılmaya teşvik etmek için token’ların bir değeri olmalıdır. NEBL Coin, Neblio ağının kullanıcılarının birbirleriyle takasına olanak tanırken, kullanıcıları token ödülleri aracılığıyla stake etmeye ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmaya teşvik eder.

Nebl Coin nedir
Nebl Coin nedir

Nebl Coin herhangi bir türde bir yatırım aracı değildir ve hiçbir şekilde herhangi bir yargı alanında menkul kıymet teklifiyle ilgili yoktur. NEBL’nin mülkiyeti, açık veya zımni hiçbir hak taşımamaktadır. Katılımcıların Neblio’nun yönetimi üzerinde herhangi bir etki beklentisi olmamalıdır. NEBL token’ları, yalnızca Neblio blok zinciri ağında dağıtılmış uygulamalar oluşturmak, dağıtmak ve kullanmak için gerekli olmaları ve Neblio kullanıcıları arasında aktarılabilmeleri açısından değerlidir.

NEBL Coin’in toplam arzı 19 milyon adettir, dolaşımdaki arzı ise 18.8 milyondur. En yüksek seviyesine 2018 yılında 64 dolar ile ulaşırken, en düşük seviyesini ise 2020 Mart’ta 0.21 dolar ile görmüştür. Projenin piyasa değeri ise bu içeriğin yayına girdiği tarihte 11 milyon dolar olarak kaydedilmiştir.

NEBL Coin projesi


NEBL Coin projesine odaklanmak gerekirse, kendi blok zincirine sahip Neblio ağı, kullanıcıların ağı güvence altına almak için NEBL token’larını stake ettiği bir Proof-of-Stake algoritması kullanır. Ağın staking mekanizmasını ve güvenliğini teşvik etmek için ağ, kullanıcıları staking için harcanan zaman için ödüllendirir. Ağ, herhangi bir zamanda ağda o anda stake edilen coin sayısına bağlı olarak değişen bir oranda yeni paralar üretecek şekilde ayarlanmıştır.

Proje ekibi, teknik makalesi yani whitepaper’ında misyonlarını “Dağıtılmış defterin geliştirilmesini ve endüstri çapında benimsenmesini teşvik etmek için sürekli olarak yenilikçi fikirlere ve ortaklıklara odaklanıyoruz. Blok zinciri ağlarını tasarlama, inşa etme, dağıtma ve yönetme konusunda uzmanlar olarak, ticari ve kurumsal müşterilere destek ve destek sunuyoruz. Neblio’nun blok zinciri teknolojisinin kuruluşlarında konuşlandırılmasına rehberlik edecek danışmanlık hizmetleri. Müşterilerin ve kullanıcıların Neblio plâtformunun teknolojisi, eski mimarilere kıyasla verimlilik ve daha düşük maliyetler aracılığıyla iş değerini artırır.” şeklinde açıklıyor.

Neblio ve Nebl Coin
Neblio ve Nebl Coin

NEBL Coin Geleceği


NEBL Coin’in geleceğine gelecek olursak, blok zinciri teknolojisi, iş ve kurumsal alanda çok sayıda kullanım örneğine sahiptir. Denetim amacıyla izlenebilen değişmez bir defterde finansal işlemlerin güvenli kayıtlarını yöneten dağıtılmış uygulamalardan, milyonlarca nesnelerin interneti cihazı tarafından oluşturulan bilgi patlamasına güvenli erişimi ve depolamayı yöneten bulut ölçekli uygulamalara kadar. Neblio blok zinciri ağı, işletmelerin hemen hemen her sektörde uygulama geliştirme ve dağıtma biçiminde devrim yaratarak iş değerini artırma yeteneğine sahiptir. Nebl, bu yönden iş dünyası adına önemli bir çözüm olarak masada yerini almış durumdadır.

Neblio ağının esneklik yoluyla muazzam ölçeklenebilirliği ve güvenilirliği, onu kurumsal ve iş için mükemmel bir uyum haline getiriyor. Neblio Yeni Nesil Blok Zinciri Platformu’nun önemli özelliklerinden biri de, müşterilerinin günlük iş ihtiyaçları için hayati önem taşıyan Layer 1 uygulamalarını çalıştırması. Neblio düğümleri, merkezi olmayan ağ aracılığıyla, dünya çapındaki geçiş bloklarını birbirine bağlar. Her işlevsel düğüm, her zaman Neblio blok zincirinin tam bir kopyasını içerir ve en yakın veya en hızlı düğümle etkileşime geçmeyi seçebildikleri için potansiyel dağıtılmış uygulamaların performansını artırır. Küresel anlamda bu ölçeklenebilirlik, uygulamanın çalıştığı hemen hemen her yerden blok zincirindeki bilgilere erişilebilmesini sağlarken uygulama performansını ve yanıt süresini önemli ölçüde iyileştirebilir.

Nebl Coin Binance
Nebl Coin Binance

NEBL Coin Yorum


İnternetteki NEBL Coin yorumları oldukça olumludur. Sebep olarak Neblio ağının küresel ölçeği, esneklik yoluyla kurumsal düzeyde güvenilirlik de sağlaması, düğümlerin, isteğe bağlı olarak veya kesinti nedeniyle, ağa zarar vermeden ağa istedikleri zaman katılabilmesi ve ayrılabilmesi gösterilebilir. Ağdan ayrılan bir düğümle iletişim kuran uygulamalar, blok zincirinin tam bir kopyasına sahip başka bir düğümle iletişim kurmaya başlar. Uygulamanın hangi düğümle etkileşime geçtiği önemli değil, bilgi depolamanın veya bilgiye erişmenin sonucu her zaman aynı olacaktır. Bundan sebeple NEBL Coin ile ilgili bu yorumları dikkate alabiliriz.

NEBL Coin Alma


Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda NEBL Coin alma konusunda ise çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz çünkü NEBL Coin almak için çok sayıda platform bulunmamaktadır. Şu an sadece Binance, HitBTC, CoinDCX gibi kripto para borsalarından yalnızca BTC ve ETH işlem çiftleriyle işlem yapılabiliyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl