NEM nedir? NEM hakkında bilinmeyenler

Gelecek için oldukça iyi bir potansiyele sahip olan NEM nedir? NEM hakkında bilinmeyenler

Piyasada şu anda gözlemlemeye değer birçok farklı Blockchain ve kripto para projeleri bulunuyor. Acemi kripto meraklıları için tüm bu bilgiler bunaltıcı olabilir ve onlara göre The New Economy Movement (Yeni Ekonomi Hareketi) ya da NEM gibi bir proje kâğıt üzerinde çok az şey ifade edebilir. Ancak bu projenin kripto para birimi, oldukça iyi bir potansiyele sahip.

NEM projesi oldukça karmaşık, ancak herkes gelecekteki potansiyelini görebiliyor.

NEM projesi ağırlıklı olarak ciddi bir iş yükü altında etkin bir şekilde çalışabilen, Blockchain’de bir akıllı varlık yaratmaya odaklanıyor.

Bir Blockchain’de yayınlanan akıllı varlıklar yeni bir şey olmamasına rağmen, çoğu kamu Blockchain’i bu konuda anlamlı bir etki yaratma mücadelesi veriyor. Özellikle kripto para birimi dışındaki uygulamalar söz konusu olduğunda, çoğu kamu Blockchain’i şu anda bu kadar ilgi çekici değil.

Öte yandan NEM, Blockchain teknolojisini sınırlarının ötesinde taşımak için temel olarak akıcı bir yöntem sunuyor.

Böyle bir hedefe ulaşmak hiçbir şekilde kolay olmayacak. Bitcoin ve Ethereum gibi para birimleri NEM’in seviyesine ölçeklenmeyi çok istiyorlar ama bunu yapabilecekleri şüpheli.

Blockchain dünyasında rekabet genellikle yeni fikirlere yol açabiliyor.

The New Economy Movement ekibi, platformlarını, sıfırdan, ölçekleme üzerinde güçlü bir odaklanma ve hızla oluşturdu ve kodladı.

Aynı zamanda, hiçbir şekilde izinsiz bir açık Blockchain olmadığı için uzlaşmak zorunda kaldılar. Bunun yerine, ekip endüstri lideri işlem oranlarını sunmak için izin verilen özel bir zincir oluşturmayı seçti.

Aslında iki NEM Blockchain’i var. Biri özel izinli defter ve diğeri ise kullanıcıların kullanımına açık (halka açık) bir Blockchain.

Her iki Blockchain’de, ekosistemin istikrarından veya veriminden ödün vermeden birbirlerine dolaşıklar. Daha spesifik olarak, her iki Blockchain’de herhangi bir sorun olmadan birbirleriyle etkileşime girebiliyorlar. Bu, işletmelerin gerçek dünya uygulamaları ve akıllı varlık sistemleri oluşturmasına izin veriyor.

Hem özel hem de halka açık Blockchain teknolojisine erişimin minimum düzeyde gelişmesi, şu anda bir çok şirkete hitap ediyor.

Halka açık NEM Blockchain’e, kullanıcıların normal ağ node’ları aracılığıyla erişebileceği akılda tutulmalı. İzin verilen, özel NEM Blockchain’i ise, kendi sunucularında çalıştırılmalıdır.

Her işletme, bir günden itibaren, açık ve şeffaf bir teknolojiyle keşfetmek istediğini bilmediği için, projelerin seçenek sunmasını görmek ilginç bir olay.

Daha da önemlisi, işletmeler mevcut iş mantığı süreçlerini entegre etmek zorunda kalmadan Blockchain çözümünü uygulayabilirler. Bu Hem kripto para hem de Blockchain meraklılarına hitap eden oldukça yönlü bir sistem.

NEM’in, çoğu kripto paradan çok farklı olan kendi konsensüs algoritması da mevcut. Daha spesifik olarak, Google’ın PageRank’ine oldukça benzer bir proof-of-importance kullanıyor. Dahası, PoI ölçeklendirmede çok üstün ve aynı zamanda yüksek bir enerji verimliliği derecesi sunuyor.

Ağ node’ları (Özel veya halka açık Blockchain amaçları için) hayal edebilecek herhangi bir donanım türünde çalışabilir.

Açıkçası, kısa bir makalede açıklanabileceğinden çok daha fazla NEM var.

Web sitesi, Kendi PayPal’ını oluşturma seçeneği de dahil olmak üzere, Blockchain teknolojisi için çok sayıda ilgi çekici kullanım durumunu listeliyor. Dahası, NEM’in teknolojisi ioNEM girişimi sayesinde Internet of Things için de faydalı olabilir.

Kamu veya özel amaçlar için kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın, NEM söz konusu olduğunda olasılıklar neredeyse sınırsız oluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl