NEM Başkanı: Kripto para piyasasında fiyat manipülasyonu kaçınılmaz

NEM Vakfı Başkanı Lon Wong, CNBC'ye verdiği demeçte kripto para piyasasında fiyat manipülasyonunun kaçınılmaz olduğunu söyledi.

NEM Vakfı Başkanı, CNBC’ye verdiği demeçte kripto para piyasasında fiyat manipülasyonunun kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Başkan Lon Wong “Fiyat manipülasyonu yeni bir şey değil. Bunu ana piyasalarda da görüyorsunuz. Bu ancak piyasanın olgunlaşmasıyla ortadan kaybolabilir. Sektörümüzün çok yeni, büyüyen bir evresindeyiz ve böyle şeyler kaçınılmaz. Bu gerçeğe dayanarak, belki daha da olgunlaştığında geçmişte kalan bir şey olacak. Ancak NEM olarak manipülasyon konusuyla ilgilendiğimiz gibi, teknolojimizin tanıtımına fiyatlardan daha çok ilgi duyuyoruz.” dedi.

Wong, ayrıca regülatörlerin dijital para birimi borsaları konusunda tutarlı bir düzenleme oluşturmak için çalışması gerektiğini söyledi ve şöyle devam etti:

“Regülatörler bugün bir öğrenme eğrisi içindedir ve çoğunun, bilhassa borsalarda, kripto para birimlerini nasıl düzenleyeceğiyle ilgili yetersiz bilgi ve tecrübeye sahip olduklarını söyleyebilirim. Günün sonunda borsalar ve düzenleyicilerin dünya çapında bir araya gelip bir sonraki adıma nasıl geçileceği konusunda bir sonuca varması gerekecek.”

NEM’in kripto parası XEM’in adı geçtiğimiz günlerde büyük bir soyguna karıştı. Bilgisayar korsanlarının hedefi olan Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından Coincheck’ten 530 milyon dolar değerinde XEM çalındı. Bu hırsızlık, kripto para tarihinin en büyük hırsızlığı olarak da kayıtlara geçti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl