netaş

Netaş, akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği 4 ayrı bildirimle yeni iş anlaşmalarını duyurdu.

Yapılan açıklamaların ilkinde Netaş ile Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri’nin Superbox siparişi hakkında anlaşmaya vardığı belirtildi. Buna göre Turkcell’in bağlı ortaklığı, Netaş’a 13,5 milyon Çin Yuanı ödeme yapacak. Söz konusu tutarın Türk Lirası cinsinden karşılığı 51 milyon TL’ye tekabül ediyor.

KAP’a gönderilen ikinci açıklamaya göre ise Turkcell’in bir diğer bağlı ortaklığı olan Superonline, Netaş’a modem siparişi verdi. ZTE WiFi 6 Home Gateway Modem ürün projesi için Netaş’ın elde edeceği tutar 10 milyon Çin Yuanından fazla. Bu da yaklaşık 40 milyon TL anlamına geliyor.

Netaş ile Turkcell arasındaki son anlaşma ise yine Superonline için gerçekleşti. Superonline, Netaş’tan ZTE VDSL Modem talebinde bulundu. 2,8 milyon Çin Yuanı karşılığında iki şirket anlaşmaya vardı.

Türk Telekom ile Netaş arasındaki anlaşma ise diğer anlaşmalar gibi Yuan ile değil Amerikan Doları ile yapıldı. Şirket, Türk Telekom’dan VDSL Wifi5 modem siparişi aldı. İki şirket 2 milyon 136 bin ABD doları karşılığında anlaşma imzaladı.

Daha önce de Turkcell’den sipariş almıştı

Netaş geçen sene de Turkcell ve bağlı ortaklıklarından yüklü sipariş almıştı. Yüksek performans kablosuz internet bağlantısı sunan Wifi-6 destekli fiber modemler için Turkcell, Netaş’a 6,14 milyon Amerikan Doları ödeme yapmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl