Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

New York Borsası eski başkanından Bitcoin yorumu: Yükseliş devam eder

New York Borsası'nın eski başkanı Thomas Farley, Bitcoin'in yaşadığı büyük düşüşü değerlendirdi ve beklentilerini anlattı. Farley, Bitcoin'in uzun vadedeki yükselişini sürdüreceğini düşündüğünü belirtirken Jim Cramer'in yorumlarını ise anlamadığını söyledi.

CNBC’de Squawk Box programına katılan Thomas Farley, Bitcoin‘in 10 trilyon dolarlık altın piyasa değerine ulaşması için tüm dünya tarafından kabul edilmiş bir para olması gerektiğini belirtti.

“Bitcoin altın seviyesine ulaşır mı, bilmiyorum”

Bitcoin’in uzun vadedeki yükselişini sürdüreceğini belirten Farley şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda yükselmesini beklediğim varlık, altın. Bitcoin’in, altının 10 trilyonluk piyasa değerine ulaşması için kabul edilmiş bir para olması lazım. Bu olur mu, açıkça söyleyeyim, bilmiyorum. Bitcoin çok volatil bir varlık sınıfı… Çünkü yeni bir varlık sınıfı. Ben uzun vadede yükselişini sürdüreceğine inanıyorum. Önümüzdeki 5 yıl da bu yükseliş bence sürecek. Enerji tüketim konusu ilginç bir konu. Bence o da çözülecektir. Blokzincir teknolojisi bunun çözülmesine yardımcı olacak. Bu yüzden uzun vadede ben iyimserim. ”

“Cramer’in ne demek istediğini anlamadım”

CNBC’de salı günü yayına çıkan Jim Cramer’ın, Bitcoin’in, Çin etkisi ve fidye saldırıları sebebiyle bir daha yükselmeyeceğini söylemesini de değerlendiren Farley şunları söyledi:

“Dün Jim Cramer’in dediklerini gördüm ve hemen televizyonu açtım. Bitcoin’in düşüşü ve yükselmeyeceğini düşünmesi konusunu daha da açmasını bekledim ama yapmadı. Gerekçelerini ve ne demek istediğini anlamadım. Belki sonra stüdyoda konuşuruz. Çin’in etkisi olabilir ama Bitcoin küresel bir varlık. Ben uzun vadede hala yükseleceğini düşünüyorum.”

Jim Cramer ne demişti?

CNBC yorumcusu ve ekonomist Jim Cramer salı günü çıktığı programda, Bitcoin’lerinin büyük bölümünü sattığını söylemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitcoin’lerimin çoğunu sattım. İhtiyacım kalmadı. Çin’in hamleleri ve fidye saldırılarının etkisi büyük. Çin eğer bir konuda karar verdiyse bunun arkasından gitme konusunda kendi yollarını uygular. Orada demokrasi yok. Diktatörlük var. Bitcoin’i kendi rejimlerine tehdit olarak görüyorlar, çünkü bu onların sisteminin dışında… Kontrol edemiyorlar. Hem Çin hem de fidye saldırıları yüzünden Bitcoin’in yükseleceğini sanmıyorum”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl