New York Borsası, NFT koleksiyonu oluşturdu ve Crypto.com’da yayınladı

Son dönemin yükselen değeri NFT’ler konusunda adım atan kurumlara New York Menkul Kıymetler Borsası da (NYSE) eklendi. Borsa, 6 NFT’den oluşan ve “İlk İşlemler” olarak adlandırılan koleksiyonunu oluşturdu. Geçmişteki büyük ve önemli borsa listelenmelerini hatırlatan koleksiyondaki her token, bir şirketin halka açıldığı anı temsil ediyor.

Çıkarılan NFT koleksiyonu 2021 yılının en büyük ABD halka arzlarını temsil eden Spotify, Snowflake, Unity, DoorDash, Roblox ve Coupang IPO’larından oluşuyor.

Bilindiği üzere bir şirket ilk kez halka açıldığında, geleneksel teamüllere göre New York Borsası’nda o şirketin CEO’su açılış zilini çalar ve şirket borsaya resmen giriş yapar. Arka taraftaki gerçeklikte ise milyarlarca işlem emri ve mesajı işlenir.

Konuyla ilgili konuşan NYSE başkanı Stacey Cunningham şu ifadeleri kullandı:

“Her mesaj platformumuzun dijital defterinde saklanıyor. Bu mesajlardan sadece bir tanesi ‘NYSE İlk İşlem’ini temsil ediyor. Bu da bir şirketin halka arz edildiği o anı gösteriyor. Borsaya daha fazla inovasyon şirketi geldikçe, ileriki dönemde daha fazla NYSE NFT’lerini göreceğimizden eminim”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl