a16z, kripto yatırımlarına devam ediyor: NFT girişimine 6.9 milyon dolar

‘Pplpleasr’ takma ismiyle bilinen NFT sanatçısı Emily Yang tarafından kurulan merkeziyetsiz video platformu girişimi Shibuya, tohum finansmanı turunda 6.9 milyon dolar topladı.

Girişim sermayesi şirketleri Andreessen Horowitz (a16z) ile Variant; Joe Tsai, GMJP, Kevin Durant ve Paris Hilton’un katılımıyla tura liderlik etti.

Söz konusu fon, Shibuya tarafından mühendislik ekibini ve platformunu bir bütün olarak genişletmenin yanı sıra platforma yeni içerik oluşturucular ve fikri mülkiyet getirmek için kullanılacak.

Platformun ana kaynağı NFT’lerle yönetilen White Rabbit

Ünlü NFT sanatçısı, bu yılın şubat ayındaki ETHDenver konferansında Shibuya ile ilgili ilk duyuruyu yapmıştı. Yang’ın daha önce anime, İngiliz draması Black Mirror ve web3’ün bir karışımı olarak tanımladığı serileştirilmiş bir şov olan White Rabbit, platform tarafından sağlanan birincil eğlence kaynağı olarak aktarıldı.

Kullanıcılar Producer Passes adı verilen NFT’leri basabiliyor ve hikâyenin bir sonraki bölümünü yönetmek için bunlarla oy kullanabiliyor. White Rabbit filmi tamamlandığında, kullanıcılar WRAB token’ları aracılığıyla IP’nin parçalarına sahip olabiliyorlar.

Yang’ın basın açıklamasında belirttiğine göre, Shibuya, gösterinin gelişimini desteklemek için NFT’lerin satışı yoluyla 1.5 milyon dolar toplamayı başardı.

Fortune’a NFT satışından 1.3 milyon dolar kazandırmıştı

Yang, Fortune dergisinin kripto odaklı sayısının kapağını NFT olarak basmıştı. İş dergisi Fortune, 13 Ağustos 2021’de gerçekleştirilen NFT satışından toplamda 1.3 milyon doların üzerinde gelir elde ettiğini duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl