NFT çılgınlığı büyüyor: 101 parçalık “Ape” koleksiyonu için 19 milyon dolar!

"Bored Ape" yani "Sıkılmış maymun" NFT'leri son günlerin en çok talep alan ürünleri olurken, "Bored Ape Yacht Club"ın 101 NFT'den oluşan bir koleksiyonu için şu an biçilen fiyat ise tam 19 milyon dolara çıktı. Bu rakam için müzayede evi Sotheby's bile 12 ilâ 18 milyon dolar arasında bir fiyat belirlemişti. Ancak satışa 3 gün kala bu rakam da ciddi oranda geçilmiş gözüküyor.

NFT endüstrisinde yaşananlar, oyun karakterlerinden sadece bir imaj olan ürünlere verilen yüzbinlerce dolar ve her geçen gün büyüyen piyasa, adeta Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların hareketlerini bile unuttururken, NFT’ler arasında Axie Infinity, CryptoPunk ve Bored Ape’ler en çok ilgi görenler konumunda…

Sotheby’s’in beklentilerini de aştı

İşte sıkılmış maymun NFT’lerinin 101 parçadan oluşan bir koleksiyonu 3 gün sonra bilinmiş müzayede evlerinden biri olan Sotheby’s’de satışa sunulacak. İçinde lazer gözlü ve elmas dişli maymunların da olduğu koleksiyon için şu anda biçilen fiyat 19 milyon dolar. Sotheby’s’in beklediği fiyat aralığı ise 12-18 milyon dolardı. Açık artırma 9 Eylül günü TSİ 18’de başlayacak.

Nadir özellikleri: Altın kürk, ağzından pizza sarkan maymun

Şu anda açık piyasada bir “Bored Ape” NFT’sinin taban fiyatı yaklaşık 40 ETH (yaklaşık 160 bin dolar)… Bu da koleksiyonun fiyatını 16 milyon dolar olarak gösteriyor ancak, koleksiyonun içinde bazı nadir NFT’ler de bulunuyor. Bu da fiyatı daha da yukarı çekiyor. Ancak NFT piyasasının her zaman tartışılan konusu burada yine karşımıza çıkıyor. Fiyatı değerli yapan kriterler… Bir maymunu değerli kılan onun altın kaplı kürkü olurken 4 tane ise traş olmamış “ape” NFT’si bulunuyor. Ayrıca ağızlarından pizza sarkan maymunlar da nadir ürünlerden!

Bilindiği üzere Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu 10 bin NFT parçasından oluşuyor. Şu ana kadarki toplam satışlarda da en çok satın alınan 5. koleksiyon konumunda… En pahalıya satılan “bored ape” NFT’si ise 600 ETH’e (yaklaşık 2.37 milyon dolar) alıcı buldu. NBA yıldızlarından Stephen Curry de geçen ayki satışlara katıldı ve 180 bin dolara bir ape NFT’si satın aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl