İki yıl önce 70 bin dolara alınan NFT, 4.5 milyon dolara satıldı

Piyasa koşulları ve NFT satışlarının azaldığı göz önüne alındığında, böyle bir dönemde ETH cinsinden dördüncü en yüksek CryptoPunks satışının gerçekleşmesi şaşırttı.

Genel NFT satışları bu yılın başlarına kıyasla önemli ölçüde düşmüş olsa da koleksiyoncular ayı piyasasını ve düşük fiyatlı ETH’yi dijital sanat eserlerinde nispeten iyi fırsatlar yakalamak için kullanıyor.

CryptoPunks koleksiyonunun 2924 kodlu NFT’si bugün yaklaşık 4.5 milyon dolar değerinde ETH karşılığında satıldı. Bu işlem son zamanlardaki en büyük NFT satışı olarak kayda geçti.

CryptoPunks NFT koleksiyonundan 2924 kodlu bir NFT, bugün 4.5 milyon dolara satıldı

Tüm zamanların en büyük dördüncü satışı

ETH cinsinden ölçüldüğünde, 3.300 ETH’lik fiyat CryptoPunks NFT’si için tüm zamanların en büyük dördüncü satış fiyatı olarak dikkat çekti.

Satışın NFT koleksiyoncusu ‘seedphrase’ tarafından gerçekleştirildiği bilinse de CryptoPunk ürününü kimin aldığı henüz belli değil. Bu özel CryptoPunks NFT’si en son Kasım 2020’de 150 ETH karşılığında satılmıştı. O dönemde ise fiyatı 71 bin 400 dolara karşılık geliyordu.

NFT’nin bugün ve daha önceki satış rakamları

Satılan NFT, 10 bin benzersiz NFT resmini kapsayan CryptoPunks koleksiyonundaki 38. “en nadir” NFT olarak kabul ediliyor.

CryptoPunks satışları ikincil işlemlerde bugüne kadar yaklaşık 2.4 milyar dolar sağladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl