NFT satışında Solana rekoru kırıldı: Milyon dolarlık alım

Son dönemde NFT’lerin de etkisiyle rekor üstüne rekor kıran Solana’da, ilk milyon dolarlık NFT satışı bugün gerçekleşti.

“The Degenerate Ape Academy NFT” koleksiyonundan bir NFT, 5 bin 980 SOL karşılığında satıldı. Mevcut fiyatla bu miktar, 1.1 milyon dolara karşılık geliyor. Bu satış, aynı zamanda Ethereum blok zincirine rakip olan bir zincirde gerçekleşen en büyük NFT satışı olarak da kayıtlara geçti.

Koleksiyonun 7225 numaralı NFT’sini Moonrock Capital aldı. Londra merkezli blok zinciri danışmanlık ve yatırım şirketi, bir süredir NFT dünyasıyla yakından ilgileniyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda NFT’lerin Coinbase’i olmayı hedefleyen CoinBurp’a yatırım yapmıştı. Moonrock ayrıca, bugün satın aldığı ilk Solana NFT’sinden birkaç saat sonra da yine Solana zincirinde yer alan “SolPunks” NFT koleksiyonundan bir NFT daha aldı. Şirket, bu NFT için ise 1388 SOL, yani 257 bin dolar ödeme yaptı.

SOL fiyatı ise, Solana’da ilk milyon dolarlık NFT satışının gerçekleştiği gün, 193 doların üzerine kadar çıktı. SOL, geçtiğimiz günlerde 216 dolar ile tarihin en yüksek seviyesini görmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl