NFT şirketi Dapper Labs, La Liga Golazos’un açılış gününü belirledi

Dapper Labs, NBA TopShot ve NFL All Day gibi video tabanlı koleksiyon ürünlerinin ardından aynı sistemi futbolda da uygulayacağı La Liga Golazos platformu için açılış gününü belirledi. Pazar yeri 27 Ekim'de kullanıcılarla buluşacak.

Flow tabanlı NFT altyapı sağlayıcısı Dapper Labs, NBA topShot ve NFL All Day gibi ABD’li kullanıcılara yönelik NFT platformunun ardından La Liga Golazos pazar yerini de başlatıyor. Şirket geçen sene Eylül ayında duyurduğu La Liga Golazo’yu 1 seneden fazla süre sonra bu ay sonu, 27 Ekim’de ilk kullanıcılarına açacak.

LaLiga Golazos olarak adlandırılan pazar yeri, 27 Ekim’de belirli özel kullanıcılara açılacak ve o gün ilk koleksiyon paketi de yayımlanacak. Dapper Labs, Top Shot ve All Day için de aynı uygulamayı yapmış ve platformları daha geniş kitlelere kademeli olarak açmıştı.

Bu iki platformda olduğu gibi La Liga Golazos’ta da, güzel hareketler ve gollerin videoları alınıp satılabilir NFT kartlarına benzer varlıklara dönüştürülecek. NFT’ler Flow blok zincirinde “mint” edilecek.

Geçen sene Eylül ayında açıklanan platformun açılışı bu yaz aylarında planlanıyordu ancak aksaklıklar açılışın rötarlı olmasına sebep oldu.

Bilindiği üzere Golazo İspanyolca’da “Harika gol” anlamına geliyor. Platformda oyuncu performans verilerive maç istatistikleri de hem İngilizce hem de İspanyolca olarak yer alacak. platform Dapper Labs’in ilk iki dilli NFT hizmeti olacak.

Platformda sadece bugünün gollerinin NFT’leri de yer almayacak. 2005’ten bu yana La Liga’da yaşanan tarihi ve unutulmaz anlar kullanıcılara sunulacak.

Real Madrid orta sahası Luka Modric, Barcelona’lı genç oyuncu Ansu Fati ve Atletico Madrid’li yıldız Joao Felix de platformun tanıtımı için Dapper Labs ile anlaşma imzalamışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl