Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

NFT piyasasında rekor satış: Batman’e 540 ETH

NFT piyasası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Son olarak bir Batman dijital sanat koleksiyon ürünü 540.86 ETH'ye satıldı.

batman

Son dönemin büyüyen endüstrisi NFT piyasasında rekor bir satın alma gerçekleşti. Makerspace‘de 5 parçalık Batman dijital sanat koleksiyonu, 540.86 ETH ya da yaklaşık 202.000 dolara satıldı.

Az sayıda olan bu sanat eseri, Kara Şövalye’nin animasyonlarının bir koleksiyonu ya da PNG dosyalarından oluşuyor. Eserler, DC komedi sanatçısı Jose Delbo ve bir kripto sanatçısı Trevor Jones tarafından üretildi.

NFT’ler konusunda Batman öncesinde ödenen en yüksek fiyat ise 302 ETH ile satın alındığı zaman 113 bishn dolara eşdeğer fiyatıyla Genesis’ti.

Makersplace’te ürünün açıklama kısmında ise “Sonunda figür ortaya çıkıyor ve kahramanımız doğrudan izleyiciye bakarak canlanıyor” denildi.

Bilindiği üzere Batman (Yarasa Adam), DC Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında görünen popüler bir kurgusal süper kahraman. Karakter sanatçı Bob Kane ve yazar Bill Finger tarafından yaratılan bu eserin ilk olarak 1939 yılında Detective Comics’te yayımlandığı belirtiliyor.

Açılımı değiştirilemez, ya da “eşi benzeri olmayan token” anlamına gelen NFT’lerde Eylül ayında da “Doğru yer, doğru zaman” adlı bir eser yine çok yüksek bir fiyata satılmıştı. 262 ETH (101 bin dolar) fiyatla satılan bu eserin şekli Bitcoin fiyat volatilitesiyle birlikte her gün değişiyor.

Nonfungible.com’dan elde edilen verilere göre son yıllarda dünya çapında 131 milyon dolardan daha fazla değerde NFT satışı gerçekleşti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl