NiceHash hack’lendi, 62 milyon Dolar değerindeki binlerce Bitcoin çalındı

Henüz yeni yayınlanan açıklamada, kripto para madenciliği pazarı NiceHash’in hack’lendiği duyuruldu. NiceHash’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, NiceHash internet sitesinde bir güvenlik ihlali tespit edildiğini ve bu ihlalin fon kaybına neden olduğu bildirildi. 2014 yılında hizmete giren NiceHash, madencilerin muhtemel alıcılara hash oranını kiralaması için bir pazar yeri görevi görüyordu. Siteye bir süredir ulaşılamıyordu. Site yetkilileri, saatler önce resmi sosyal medya kanalları üzerinden sistemin bakımda olduğunu açıklamışlardı. NiceHash’de hesabı bulunan çok sayıda kullanıcı, cüzdanlarının boşaltılmış olduğunu söyledi. Yaşananlarla ilgili yapılan...

Henüz yeni yayınlanan açıklamada, kripto para madenciliği pazarı NiceHash’in hack’lendiği duyuruldu.

NiceHash’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, NiceHash internet sitesinde bir güvenlik ihlali tespit edildiğini ve bu ihlalin fon kaybına neden olduğu bildirildi.

2014 yılında hizmete giren NiceHash, madencilerin muhtemel alıcılara hash oranını kiralaması için bir pazar yeri görevi görüyordu.

Siteye bir süredir ulaşılamıyordu. Site yetkilileri, saatler önce resmi sosyal medya kanalları üzerinden sistemin bakımda olduğunu açıklamışlardı.

NiceHash’de hesabı bulunan çok sayıda kullanıcı, cüzdanlarının boşaltılmış olduğunu söyledi.

Yaşananlarla ilgili yapılan son açıklamada şöyle denildi:

“NiceHash Bitcoin cüzdanının içindeki Bitcoin’ler çalındı. Çalınan Bitcoin sayısını doğrulamak için çalışma halindeyiz. Önümüzdeki günlerde meseleyi düzeltmek için çaba sarf ediyoruz. Kendi soruşturmamızı sürdürüyor olmamızın yanı sıra olay ilgili makamlara ve polise bildirildi. Onlarla da işbirliği yapıyoruz.”

Çalınan Bitcoin’lerin toplam değeri 62 milyon Dolar

Ekip kesin miktarı açıklamadı ancak NiceHash kullanıcıları tarafından paylaşılan bir cüzdan adresi toplam değeri 62 milyon Dolar’dan fazla olan 4 bin 736 Bitcoin‘in çalındığını gösteriyor.

NiceHash ekibi ayrıca kullanıcıları bundan sonraki olası hırsızlık olaylarına karşı şifrelerini değiştirmeye çağırdı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl