Japonya’nın en büyük bankasından Bitcoin adımı

Yönetimi altında 500 milyar dolardan fazla varlık barındıran Nomura şirketi, kripto iştiraki vasıtasıyla bir Bitcoin fonu başlattı. Bu fon ile beraber kurumsal müşterilerin kripto paraalra yatırım yapması kolaylaştırılacak.

japonya

Japonya’nın en büyük yatırım bankası olan Nomura Holdings, kripto iştiraki Laser Digital vasıtasıyla bir “Bitcoin Fonu” başlattığını açıkladı. Bu fon sayesinde bankanın kurumsal müşterileri birçok kripto paraya yatırım yapabilecek.

Laser Digital CEO’su Sebastien Guglietta yaptığı açıklamada bu fon sayesinde kurumsal şirketlerin uzun vadeli olarak kripto para yatırımını sorunsuz şekilde yapabileceklerini dile getirdi:

“Teknoloji artık ekonomik büyümenin en kilit noktalarından bir tanesi oldu. Bu büyük dönüşümün en önemli unsurlarından bir tanesi ise Bitcoin… Bu büyük makro trendi yakalamaları için kurumsal müşterilere önemli bir fırsat sunuyoruz”

Laser Digital bu hizmeti vermek için, kripto saklama şirketi olan Komainu ile de ortaklık kurdu.

Özellikle son dönemde BlackRock, Vaneck, Fidelity ve Invesco gibi şirketlerin Bitcoin ETF başvuruları düşünüldüğünde bu adımın da kripto para dünyası için oldukça pozitif olduğu aşikar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl