Novogratz: Satıcılar yorgun, piyasalar güçlenecek

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz, satıcıların yorgunluğu ve Çin'deki düzenlemelerin gevşetilmesi nedeniyle bu yılki kripto piyasalarının "güçlü hissettiğini" belirtti. Novogratz’a göre Hong Kong da dijital varlık sektörüne ısınıyor.

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz, şirketinin bugünkü bilanço açıklaması sırasında kripto para sektörüne yönelik de değerlendirmelerde bulundu.

Novogratz, bu yıl kriptoyu genel olarak yönlendiren iki unsurun olduğunu ifade etti. Bunlardan ilkinin, yapılması gereken tüm satışların yapılması, diğerinin ise Asya’dan gelen faaliyetlerin artması olduğunu söyledi.

Galaxy Digital’in kurucusu, “Çin, teknoloji şirketlerinin boynundaki düzenleyici yükümlülüğü çıkardı, buna kripto da dahil.” dedi.

3 ila 9 ayda Bitcoin için yükseliş tahmini

Zaman zaman Bitcoin tahminleriyle de gündeme gelen milyarder, bir fiyat hedefi vermeden, “Bundan üç ay, altı ay, dokuz ay sonra önemli ölçüde daha yüksek seviyede olursak şaşırmam.” dedi.

Novogratz, daha önce Bitcoin’in mart ayı sonuna kadar 30 bin dolara dönebileceğini tahmin etmişti.

Çin anakarasında kripto alım satımı yasaklanmış olsa da Hong Kong şehri geçen yıl dijital varlıklar ve Web3 firmaları için bir merkez haline gelme planını açıklamıştı.

“ABD’nin küresel lider olma şansı azalıyor”

Bloomberg’ün haberine göre, son aylarda Çinli bankalar doğrudan kripto işletmelerine ulaşıyor. Ayrıca Hong Kong’daki düzenleyiciler kripto firmalarına bankacılık konusunda yardımcı olacak bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Novogratz, ABD’li düzenleyicilerin kripto firmalarıyla iş yapmanın artan riskleri konusundaki uyarılarına istinaden, “Bu, Amerika’nın bu alanda küresel lider olma şansı için kötü bir haber. İnsanları denizaşırı ülkelere itiyor ve biz de buna karşı savaşıyoruz.” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl