Michael Novogratz: Tether daha şeffaflık konusunda iyi bir iş çıkarmadı

Ünlü yatırımcı Michael Novogratz, Bloomberg'te ABD Doları'na bağlı kripto para Tether'in şeffaflık konusunda iyi bir iş çıkarmadığını söyledi.

Yatırımcı ve girişimci olan Michael Novogratz dün Bloomberg’e Stablecoin Tether’in (USDT), işlemleri hakkında daha fazla “şeffaflık” oluşturulması gerektiğini söyledi.

Kripto para alanında aktif bir şirket olan Galaxy Digital ‘in sahibi Novogratz, ABD bankacılık bağlantıları bilinen ABD dolarına sabitlenmiş alternatif sabit kripto paraları tercih ettiğini söyledi.

Novogratz, Tether’in off-shore aktivitelerinin tartışıldığı yayında “Bence Tether, şeffaflık konusunda iyi bir iş çıkarmadı.” dedi.

 

Ayrıca sabit kripto para konseptinin mantıklı olduğunu söyleyen Novogratz, Winklevoss ikizlerinin Eylül’de çıkardığı Gemini Dollar’a yine de sıcak bakmıyor.

Son zamanlarda değerini büyük ölçüde yitirerek ABD Doları’yla bağlarını koparan Tether, bu nedenle kendini bir tartışma konusunun ortasında buldu.

Problemler kripto para borsası Bitfinex’in ödeme aczine düştüğü iddialarının ardından geldi.

Aradan geçen dönemde, büyük miktarlardaki Bitfinex USDT’leri, Tether’in hazinesine aktarıldı ve bu da yeni şüphelere yol açtı.

Haber: CoinTelegraph

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun