Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çarpıcı iddia: NSA, Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu biliyor

ABD’li ünlü internet girişimcisi Alexander Muse, Medium hesabında yayınladığı yazısında Satoshi Nakamoto‘nun gerçek kimliğinin Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından tespit edildiğini iddia etti. Yazılarında kullandığı kelimeler analiz edildi Muse’un iddiasına göre NSA, Satoshi’nin Bitcoin’le ilgili yazdığı tüm yazılardaki kelimeleri analiz ederek internet üzerinde yazılmış başka metinlerle karşılaştırdı ve buradan yola çıkarak kimliğini belirledi. Herhangi bir kullanıcının yazdığı metinlerdeki kelimeleri analiz edip hangi kelimeyi ne sıklıkla kullandığını tespit etmek kolay ancak işin zor kısmı o kelimelerle internette yayınlanmış metinleri karşılaştırmakta...

ABD’li ünlü internet girişimcisi Alexander Muse, Medium hesabında yayınladığı yazısında Satoshi Nakamoto‘nun gerçek kimliğinin Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından tespit edildiğini iddia etti.

Yazılarında kullandığı kelimeler analiz edildi

Muse’un iddiasına göre NSA, Satoshi’nin Bitcoin’le ilgili yazdığı tüm yazılardaki kelimeleri analiz ederek internet üzerinde yazılmış başka metinlerle karşılaştırdı ve buradan yola çıkarak kimliğini belirledi.

Herhangi bir kullanıcının yazdığı metinlerdeki kelimeleri analiz edip hangi kelimeyi ne sıklıkla kullandığını tespit etmek kolay ancak işin zor kısmı o kelimelerle internette yayınlanmış metinleri karşılaştırmakta yatıyor. Burada devreye NSA’nın Google, Yahoo, Amazon ve Facebook gibi ağlarda yer alan kullanıcı hesaplarına erişme gücü.

Trilyonlarca yazı bir süperbilgisayarda incelendi

Muse, NSA’nın bu trilyonlarca yazıdan oluşan verileri analiz etmek için bir süperbilgisayardan faydalandığını öne sürüyor. Yaklaşık bir ay süren inceleme işlemi sonrasında bir kullanıcının Satoshi’yle birebir örtüştüğü ortaya çıktı.

Rus ya da Çin ajanı olmasından şüphelendiler

Satoshi Nakamoto’nun kimliğini tespit etmek için NSA’nın neden bu kadar çaba harcadığı merak konusu olabilir. İddialara göre bu çalışma Obama döneminde Satoshi’nin bir Rus ya da Çin ajanı olup olmadığını belirlemek için yapıldı. Bitcoin’in ABD ekonomisine karşı bir silah olarak kullanılmasından endişe eden ABD yönetimi, Satoshi’nin herhangi bir suça karışmadığını da tespit etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl