Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Nvidia’nın CEO’su: Dijital para birimleri kalıcı olacak

Grafik kartı üreticilerinden Nvidia, dijital para birimi madenciliğiyle birlikte satışlarda patlama yaşıyor. California merkezli şirketin istatistikleri, yılın ikinci çeyreğinde grafik kartı satışlarından elde edilen cironun 1.9 milyar Dolar’ı bulduğunu ve satışların geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 59 arttığını gösterdi. Konuyla ilgili olarak VentureBeat’e konuşan Nvidia’nın CEO’su Jen-Hsun Huang, şunları söyledi: “Dijital para birimleri ve blockchain kalıcı olacak. Zamanla oldukça büyeyecek. Yeni para birimlerinin piyasa çıkacağı çok açık. Grafik kartlarının da kriptografide ne kadar verimli olduğu olduğu ortada.” Şirketin CFO’su Colette...

Grafik kartı üreticilerinden Nvidia, dijital para birimi madenciliğiyle birlikte satışlarda patlama yaşıyor.

California merkezli şirketin istatistikleri, yılın ikinci çeyreğinde grafik kartı satışlarından elde edilen cironun 1.9 milyar Dolar’ı bulduğunu ve satışların geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 59 arttığını gösterdi.

Konuyla ilgili olarak VentureBeat’e konuşan Nvidia’nın CEO’su Jen-Hsun Huang, şunları söyledi:

“Dijital para birimleri ve blockchain kalıcı olacak. Zamanla oldukça büyeyecek. Yeni para birimlerinin piyasa çıkacağı çok açık. Grafik kartlarının da kriptografide ne kadar verimli olduğu olduğu ortada.”

Şirketin CFO’su Colette Kress ise dijital para birimlerindeki fiyat artışının ekran kartında da artan bir taleple sonuçlandığını ifade etti.

AMD pek umutlu değil

Nvidia’nın yöneticileri, dijital para birimleri konusunda oldukça umutluyken AMD cephesinde tam tersi bir durum var. Geçtiğimiz ay AMD’nin CEO’su Lisa Su, şirketin madencilik pazarında uzun vadeli bir gelecek görmediğini söylemişti. Su, açıklamalarının devamında şirketin bu alandaki gelişmeleri izlemeye devam edeceğini belirtti.

Ekran kartları, Ethereum ve Litecoin gibi “scrypt” hashing algoritmasını kullnanan dijital para birimlerini kazmak için kullanılıyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl