Nvidia Konferansı başlıyor: Yapay zeka coin’leri yükselişi sürdürüyor

Geçtiğimiz haftadan bu yana teknoloji çevrelerince yoğun şekilde konuşulan Nvidia Konferansı, kripto paralarda etkili olmaya devam ediyor. Yaklaşık 1 haftadır sert yükselişler yaşayan yapay zeka ilişkili birçok coin çıkışlarını hafta sonu ve bugün itibarıyla da sürdürüyor.

Kısa sürede dünyanın en önemli şirketlerinden biri haline gelen ve bilanço açıklaması sadece ABD değil, tüm dünya borsaları açısından da kritik hale gelen Nvidia şirketinin düzenlediği GPU Teknoloji Konferansı bugün başlıyor. 21 Mart’a kadar sürecek olan konferans kripto paralar açısından da önem arz ediyor.

NEAR Protokolü ve Render Network projelerinin yöneticilerinin de konuşma yapacağı konferans öncesi ise birçok coin’de sert yükselişler yaşanıyor. Aslında bu coin’lerdeki çıkışlar geçtiğimiz hafta, hatta şubat ayından bu yana net şekilde görülüyordu.

Render Network kurucusu ve CEO’su olan Jules Urbach’ın katılacağı konferans öncesi hem yapay zeka hem de DePin kategorisiyle özdeşleştirilen RNDR token son 24 saatte %10, son 15 günde ise %70 arttı. 1 aylık yükseliş oranı ise %140 oldu.

1 aydır sert şekilde yükseliyorlar

NEAR da yine artan kripto paralardan oldu. Dün %10 artan NEAR, son bir ayda %150’den fazla değer kazandı.

Bu iki coin dışında son 24 saatte Bittensor (TAO) %10, Fetch.ai %10 ve SingularityNET %5 yükseldiler. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki, bu coin’lerin 1 aylık yükselişleri son 24 saatte gösterdikleri artışların kat be kat fazlası oldu.

Örnek olarak SingularityNET son bir ayda %200, Fetch.ai %300, Ocean Protocol %120, AIOZ Network %400 ve Akash Network %66 arttı.

Bugün başlayacak olan konferansta teknoloji meraklıları ve yatırımcılar Nvidia’nın yapay zeka girişimleri ve özellikle de şirketin yeni grafik işlemci birimi (GPU) B100 Blackwell hakkındaki gelişmelerden haberdar olacaklar.

Hisse değeri 830 dolar civarında olan Nvidia son 1 yılda %250’den fazla değer kazandı. Şirketin hisse değeri bu sene 890 doları da görmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl