Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Nvidia’dan metaverse adımı: Omniverse artık ücresiz

Teknoloji devi Nvidia, Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda gerçek zamanlı 3D tasarım ve sanal dünya simülasyonu platformu Omniverse’ü bireysel kreatör ve sanatçılara ücretsiz hale getirdiğini açıkladı. Ayrıca şirket, ürünü yeni özellikler ve entegrasyonlarla güçlendirdiğini belirtti.

Açıklamada, bir yıl önce beta sürümü yayınlanan Omniverse’ün o günden bu yana yaklaşık 100 bin içerik oluşturucu tarafından indirildiği kaydedildi.

Omniverse, tasarımcılar ve kreatör’lerin dizüstü bilgisayarları ya da iş istasyonlarından 3 boyutlu varlıklar ve sahneler oluşturmalarına yardımcı olan araçlar içeriyor. Omniverse’ün dünya çapında 400’ten fazla şirket tarafından test edildiği, otomobil devi BMW’nin de dijital fabrika oluşturmak için bu yazılımı kullandığı belirtiliyor.

Nvidia, metaverse’ün ötesinde kripto para alanıyla ilgili daha fazla ürün ve hizmet geliştiriyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda yalnızca kripto para madencileri için yeni çip üreteceğini duyurmuştu. Nvidia CEO’su Jensen Huang ise Ethereum‘un bugün olduğundan çok daha değerli olacağını öngörmüştü. Huang ayrıca, yaz aylarında verdiği bir röportajda da gelecekte bir değil, birden fazla metaverse olacağını ifade etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl