Oanda kıdemli analisti Moya: Bitcoin’in dayanması iyiye işaret

Bitcoin 20 bin dolarlık seviyenin üzerinde tutunmaya çalışırken finansal hizmetler şirketi Oanda'nın kıdemli analisti Ed Moya, bu durumun Bitcoin açısından umut verici olduğunu belirtti. Moya, Powell'ın Cuma günkü konuşmasından beri Bitcoin %5.5, Nasdaq ise %6.5 düştü. Bu önemli bir fark, genelde görmediğimiz bir durum ve Bitcoin'in dayanıklılığı bu açıdan olumlu olabilir" dedi.

Özellikle Fed’in kış aylarında duyurduğu sıkılaştırma politikasının ardından kripto paralarla birlikte hisse senetleri piyasaları da ciddi şekilde düşüşe geçmişti. 25 yola yakın süredir finansal hizmetler sektöründe olan Oanda şirketinin kıdemli analisti Edward Moya ise Bitcoin’in 1 haftadaki direncinin çok önemli olduğunu belirtti.

“Kripto yatırımcıları buna alışık değildir”

ABD medyasından Bloomberg’e konuşan Moya, Fed başkanı Powell’ın konuşmasının ardından Bitcoin’in Nasdaq’tan daha az düştüğünü ve bunun önemli bir durum olduğunu belirtti:

“Bitcoin önemli bir direnç gösteriyor. Yeniden 20 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Hise senetleri piyasalarındaki zayıflığa rağmen bunu yaptı. Kripto para yatırımcıları genelde, onun Wall Street’ten daha güçlü durduğunu görmezler. Bu yüzden bence bus eviyede direnmesi çok önemli bir işaret…”

Geçtiğimiz Cuma her sene düzenlenen Jackson Hole kasabasındaki organizasyonda konuşan Fed başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından Bitcoin de 20 bin doların altına düşmüş ancak daha sonra Pazartesi sabahı itibariyle bir toparlanma sürecine girmiş ve yeniden 20 bin doalrın üzerine çıkmıştı.

Nasdaq dünü % 0.43’lük kapanışla tamamlarken Bitcoin ise 20 bin doların üzerinde tutunmaya devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl