Ödeme devi Visa, bankalara kripto danışmanlığı verecek

Dünyanın lider ödeme şirketlerinden Visa, müşterilere ve iş ortaklarına kripto paralar konusunda yardımcı olmak üzere Küresel Kripto Danışmanlık Hizmeti vermeye başladığını açıkladı.

Visa’nın küresel danışman ve uzmanlar ağının 60’tan fazla kripto para platformuyla yapılan çalışmalar sayesinde finansal kurumların kripto para fırsatlarını değerlendirmesi, somut stratejiler geliştirmesi ve kripto ödül programları ile CBDC gibi alanlarda yardımcı olma konusunda derin bilgi birikimine sahip oldukları kaydedildi.

Visa Danışmanlık ve Analitik Küresel Başkanı Carl Rutstein, “Geçen yıl müşterilerimizde kripto parayı keşfetme ve deneme istediğinden bir strateji ve ürün yol haritası oluşturmaya doğru değişim gördük.” dedi.

Visa tarafından yapılan yeni bir araştırmada, katılımcıların yaklaşık üçte birinin bir yatırım veya değişim aracı olarak kripto paralarla doğrudan ilgilendikleri belirlendi. Araştırmaya katılan kripto para yatırımcılarının yüzde 40’ı ise müşterisi oldukları bankalarının önümüzdeki 12 ay içinde kripto para hizmetleri sunan bir bankaya dönüşmesini muhtemel veya çok muhtemel görüyor.

Visa’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Fintech Sorumlusu Terry Angelos ise “Kripto, para hareketi ve dijital mülkiyette teknolojik bir değişimi temsil ediyor. Tüketiciler, yatırım yapma yaklaşımlarını, bankacılık işlemi yaptıkları yerleri ve paranın geleceğine dair görüşlerini değiştirdikçe her finans kurumunun bir kripto stratejisine ihtiyacı olacak.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl