ogn coin nedir

Kripto para yatırımcılarının en çok merak ettiği projelerden birisi olan Origin Protocol, içinde bulunduğumuz günlerde 2021’deki performansını aratsa da son günlerde oldukça iyi performans gösterdi. Peki OGN Coin nedir? Origin protocol ne işe yarar?

Origin Protocol nedir?

Origin Protocol, merkezi olmayan finans (DeFi) ve takası mümkün olmayan tokenler (NFT’ler) gibi web3 teknolojilerini geniş kitlelere sunmayı amaçlayan bir blockchain platformudur. Ayrıca Origin Protocol, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan, aracıları ortadan kaldırarak eşler arası (P2P) mal ve hizmet alışverişini mümkün kılan merkeziyetsiz bir ticaret platformu olarak tanımlayabiliriz.

Geleneksel online satış platformlarından radikal bir şekilde ayrılan Origin Protocol, kullanıcıların doğrudan ve etkili bir biçimde ticaret yapmalarını mümkün kılmaktadır. Bu yaklaşım, sadece daha hızlı işlemlere olanak tanımakla kalmıyor, aynı zamanda işlemlerdeki maliyetleri de önemli derecede düşürüyor.

Okumadan geçmeyin! | Bitcoin ne zaman yükselecek?

Origin Protocol ilk çıkışında merkeziyetsiz bir online ticaret platformu olarak bilinirken, Origin zamanla sektördeki gelişmelere adapte olarak NFT ve DeFi dünyasına da adım atmıştır. Bu evrim, platformun sektörel değişikliklere hızla nasıl yanıt verdiğinin bir kanıtı diyebiliriz.

OGN Coin nedir?

OGN Coin, Origin platformunun merkezi olmayan ve eşler arası ticaret ekosistemini destekleyen yerel kripto para birimidir. Ethereum tabanlı bir token olan OGN, platformdaki karar alma süreçlerinde yönetişim aracı olarak kullanılmaktadır.

OGN sahipleri, platformun temel protokolündeki değişiklikler üzerine önerilerde bulunabilir ve bu önerilere oy verebilirler. Bu değişiklikler, platformdaki ücretlerin ayarlanması veya farklı projelere ayrılan fonların nasıl dağıtılacağı gibi konuları içerebilir.

OGN Coin’in sahibi kimdir?

Origin Protocol, 2017’de Josh Fraser ve Matthew Liu tarafından kuruldu. Josh Fraser, seri bir girişimci olarak bilinirken, Matthew Liu deneyimli bir yazılım mühendisi ve eski YouTube ürün yöneticisidir. Daha sonra ekibe ayrıca, Yu Pan ve Frank Chastagnol katılmıştır.

OGN Coin Arzı Nedir?

OGN Coin’in toplam arzı 1,000,000,000 OGN’dir. Aynı zamanda bu miktar, OGN Coin’in maksimum arzını da belirtmektedir.

OGN Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

OGN Coin’in tüm zamanlar boyunca gördüğü en yüksek değer 8 Nisan 2021’de $3.39 olarak kaydedilmiştir.

OGN Coin En Düşük Kaçı Gördü?

OGN Coin, tüm zamanların en düşük değerini 10 Haziran 2023’te $0.06271 ile görmüştür.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl