Reddit’in kurucusu, Ethereum için 1,500 dolar tahminine hala güveniyor

Reddit'in kurucu ortağı, bu yılın başlarında yaptığı "Bitcoin yıl sonuna kadar 20,000 ve Ethereum 1,500 dolar olacak" tahmininin arkasında olduğunu söyledi.

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian CNBC’ye kripto para piyasındaki birçok kişinin aksine teknolojik alt yapılara daha çok odaklandığını söyledi.

Ohanian’ın kripto paralara olan ilgisi Coinbase’in kuruluşuna kadar uzanıyor. Ohanian’ın kurucu ortağı olduğu Initialized Capital, Coinbase’e yatırım yapan ilk şirketlerden biriydi.

O zamandan beri Ohanian, Bitcoin hakkında fiyat tahminleri yapan birçok Bitcoin gözlemcisinden biri haline geldi. Örneğin, bu yılın başlarında şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Yıl sonunda Bitcoin 20,000 dolar ve Ethereum 1,500 dolar olacak.”

Salı günü yaptığı açıklamayla bu tahminini sürdürdüğünü söyleyen Ohanian, esprili bir dille insanların yanıldığını düşünürlerse kendisine tepki gösterebileceklerini söyledi.

CNBC’ye konuşan Ohanian, Initialized Capital’de, sadece Bitcoin gibi kripto paraların kısa ve yakın vadeli fiyatları hakkında spekülasyonda bulunmaya odaklanmadıklarını bunun yerine, temelinde bulunan teknolojiye baktıklarını belirtti:

“Coinbase’deki ilk yatırımcılardan biri olmamızın nedeni, temelinde bulunan teknolojiye inanmamız. Blockchain ve bu merkezi olmayan para birimi kavramı işe yararsa, o zaman birinin itibari para-kripto transferi ile ilgilenmesi gerekecekti. Coinbase’in kazanan olacağını düşündük ve şimdiye kadar bunu kanıtladık.”

Şirketin piyasada eski tarz yatırımlarla ilgilendiğini belirten Ohanian şu açıklamalarda bulundu:

“Çünkü bir girişim sermayesi şirketiyiz, eski tarz sermaye yatırımları arıyoruz. ICO’lara ve token satışlarına katılmadık çünkü şirketlerdeki öz sermayeye sahip olmak istiyoruz. Gerçek coin dünyasında ve coin arenasında birçok spekülasyon olmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

Ohanian piyasadaki insanların birçoğu tarafından göz ardı edilen, token’ların en kullanışlı hale gelmesi için en iyi altyapılar tarafından desteklenmesi gereğinin altını çizerek kendisi ve ekibinin bununla ilgilendiğini belirtti.

Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak ise Ohanian, uzun vadede yükselmeye devam edeceğini düşündüğünü dile getirdi.

→ COİNBASE’DE BİTCOİN CASH MANİPÜLASYONU SORUŞTURMASI TAMAMLANDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl