OKCoin CEO’su açıkladı: Signature Bank çöküşü askıya aldırdı

En eski kripto para borsalarından biri olan OKCoin, müşterilerinin banka havalesiyle dolar yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Açıklama CEO'dan geldi.

OKCoin CEO’su, dün kapatıldığı açıklanan Signature Bank’in borsanın birincil önemde bankası olduğunu açıkladı. CEO’su Hong Fang kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada müşteri fonlarının güvende olduğunu ancak Sİgnature Bank’in kendilerinin en çok kullandığı banka olduğunu vurguladı.

ABD doları yatırma işlemlerini askıya aldıklarını belirten Fang, çekim işlemlerinin ise sürdüğünü söyledi:

“Çılgın bir hafta oldu. Önce Silvergate sonra SVB… Şimdi de Signature… SVB’yle herhangi bir ilgimiz yoktu. Silvergate konusunu da halletmeyi başardık. Ancak Signature, müşterilerimizin dolar işlemleri için için bizim kullandığımız en önemli ve birincil bankaydı. Bu yüzden müşterilerimizin banka havalesiyle dolar yatırma işlemlerini askıya aldık. Yatırma işleminizin takılıp kalmasını istemiyoruz. Ayrıca tezgah üstü işlemler de bir süreliğine durduruldu. Tüm müşteri fonları güvendedir. Dolar çekimleri de süreçten etkilenmemiştir. Kripto işlemleri hem yatırma hem de çekme olarak çalışmaya devam ediyor. Alternatif kanal ve çözümler için ekibimiz çalışmaya devam ediyor”

Hong Fang ayrıca bu hafta yaşananların herkese yeniden, soğuk cüzdanda kripto saklamanın önemini gösterdiğini belirtti ve “Kendinizin bankası olun… Anahtar şifrelerinizi kendinize saklayın” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl