Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Glassnode: Para çekme durdurulmadan önce OKEx’ten büyük BTC çıkışı oldu

Veri sağlayıcısı Glassnode, OKEx'in para çekme işlemlerini durdurmasından önceki 48 saat içinde borsadan yüklü miktarda BTC çekildiğini bildirdi.

Kripto para piyasası, bugün güne bir başka çarpıcı olayla başladı. Önde gelen kripto para borsalarından OKEx, para çekme işlemlerini durdurduğunu ilan etti. Borsa, buna gerekçe olarak işlemlerin gerçekleştirilmesi için gereken anahtarları tutan yetkililerden birinin polis soruşturması kapsamında götürülmesini gösterdi. Şirket, soruşturmanın OKEx’le ilgili olmadığını ve kişisel bir soruşturma olduğunu aktardı.

İlerleyen saatlerde Çin’in önde gelen medya kuruluşlarından Caixin, gözaltına alınan ismin borsanın kurucu ismi Star Xu olduğunu ancak Xu’nun en az bir hafta önce götürüldüğünü aktardı. OKEx’in para çekme işlemlerini bugün askıya alması düşünüldüğünde bu iddia kafaları karıştırdı.

Kripto paralara ilişkin veriler sağlayan Glassnode ise para çekme işlemlerini durdurma kararından 48 saat önce OKEx’ten büyük miktarda BTC çıkarıldığını bildirdi. Şirketin verilerine göre, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, 48 saatte iki büyük işlemde toplamda 10 bin BTC borsadan çekildi. Mevcut fiyatlarla bu BTC’lerin değeri 113 milyon dolar ediyor.

Kaynak: Glassnode

OKEx’in Bitcoin cüzdanlarındaki BTC miktarı ne?

Büyük kripto para borsası OKEx’in cüzdanlarındaki Bitcoin miktarı, dolaşımdaki BTC’lerin yüzde 1.1’i ediyor. Borsanın cüzdanlarında bulunan 200 bin BTC’nin bugünkü değeri 2 milyar 300 milyon dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl