OKEx’in istifa eden CEO’su rakip borsaya transfer oldu

Geçtiğimiz hafta istifa eden kripto para borsası OKEx'in CEO'su Chris Lee'nin aradan geçen bir haftanın ardından rakip borsa Huobi'ye transfer olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz hafta CEO Chris Lee’nin OKEx’i dünyanın hacim bakımından en büyük kripto para borsası haline getirmesinin hemen akabinde istifa ettiğini bildirmiştik. Lee, istifası konusunda ayrıntılı bir bilgi vermemiş ancak sözcüsü tarafından yayınlanan ayrı bir bildiride OKEx‘te çalışmanın onun için büyük bir zevk ve onur olduğu, ailesiyle birlikte vakıt geçirmek amacıyla kısa bir moladan sonra Blockchain topluluğuna döneceği kaydedilmişti.

Bugün yapılan duyuruya göre Lee, küresel iş geliştirme başkan yardımcısı olarak OKEx’in rakibi Huobi’ye katıldı.

Singapur merkezli borsanın duyurusunda Lee’nin grubun küresel birleşme ve satın alma stratejisine başkanlık edeceği, uluslararası genişlemeden sorumlu olacağı bildirdi.

Lee ise konuyla ilgili olarak, “Blockchain teknolojisine güçlü bir şekilde inanıyorum ve borsaları sektörün kalbi olarak görüyorum. Eski işverenim için elimden geleni yaptım. OKCoin’in uluslararası ve yönetim ekiplerinin ilk kuşağı şirketten ayrıldı. İkinci kuşaktan kaç tane kaldı? Ve son 3-4 yılda kaç tane CTO kaldı?” dedi ve şirketin son birkaç yılda üst düzey yöneticilerinin değişim oranının hızına dikkat çekti.

Lee’nin istifası, OKEx’in platformdaki Bitcoin vadeli sözleşmeleri ticaretini manipüle ettiği suçlamalarının hemen ardından gelmesiyle dikkat çekti.

Huobi, hacim verilerine göre dünyanın en büyük 3. kripto para borsası konumunda. Birinci ve ikinci sırayı sırasıyla OKEx ile Binance paylaşıyor. Bu üçlü arasında yoğun bir rekabet yaşanıyor.

→ GOOGLE’DAN ETHEREUM’UN KURUCUSUNA İŞ TEKLİFİ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl