Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para borsası OKEx’te neler oluyor?

Büyük kripto para borsası OKEx, bugün para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Borsadan yapılan açıklamada şifreleri tutan yetkililerden birinin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınması sebebiyle böyle bir karar alındığı belirtildi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx’ten kullanıcılarına şoke eden bir hamle geldi. Borsa, müşterilerinin fon çekim işlemlerini süresiz olarak durdurdu. Bu hareketin ardından Bitcoin fiyatında ilk anda yüzde 2,5’luk bir geri çekilme yaşandı.

Şifrelere sahip bir çalışan gözaltına alındı: “Soruşturma kişisel”

Borsadan yapılan açıklamada şifreleri tutan yetkililerden birinin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınması sebebiyle böyle bir karar alındığı belirtildi.

Borsanın CEO’su da yaptığı açıklamada, yetkiliyle ilgili açılan soruşturmanın borsayla herhangi bir bağlantısı bulunmadığını, sebebin tamamen kişisel olduğunu söyledi.

Daha çok Çinli küçük yatırımcıya hizmet veren OKEx, Binance borsası gibi merkezini Malta’ya taşımıştı. Borsa, Binance ve Huobi gibi Çin kökenli bir kripto alım-satım platformu…

“Müşterilerimizin fonları güvende”

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Özel anahtarlarımıza sahip olan yetkili bir çalışanımız bir soruşturma çerçevesinde şu anda güvenlik güçleriyle iş birliği halindedir. Müşterilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için dijital varlıklar ve kripto paraların çekim işlemlerini 16 Ekim Hong Kong saati 11.00 itibariyle süresiz olarak durdurduk. OKEx’te diğer işlemlerin normal akışında devam edeceğini ve müşterilerimizin fonlarının tamamen güvence altında olduğunu bildiririz”

Kullanıcılar panikledi

OKEx ile ilgili gelişmelerin ortaya çıkmasının ardından ise WeChat ve Weibo gibi Çin’in dev sosyal medya platformlarında borsayla ilgili birçok dedikodu da yer aldı ve panik yaşandı.

OKEx’in OTC, yani tezgahüstü borsasının da kapatılmıştı. Çin son dönemde OTC borsalarına yaptığı operasyonları artırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl