Kripto para borsası OKEx, para çekme işlemlerini resmen açıyor

Kripto para borsası OKEx, bir aydan uzun bir süre sonra para çekme işlemlerini yeniden etkinleştiriyor.

OKEx tarafından yapılan resmi açıklamada, para çekme işlemlerinin 27 Kasım’dan itibaren yapılabileceği bildirildi.

Açıklamada, “OKEx’in özel anahtarları üzerinde yetki sahibi kişilerden birinin kolluk kuvvetlerince yürütülen soruşturmaya yardımcı olma sürecini tamamladığı” kaydedildi ve “Bu soruşturma sırasında OKEx’in herhangi bir kanuna aykırı faaliyet içinde olmadığı doğrulandı ve özel anahtarı tutan kişi işe geri döndü.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, işlemler herhangi bir kısıtlama olmaksızın yapılabilecek. Bunun öncesinde borsa, sıcak cüzdanların normal işleyişine geri döndürülmesi ve kullanıcıların paralarının güvenliğini sağlamak için sıkı güvenlik kontrolleri gerçekleştireceğini belirtti. Ayrıca tüm bu süreç nedeniyle özür mahiyetinde ödül kampanyalarına ağırlık verileceği ifade edildi.

Ne olmuştu?

16 Ekim’de dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx tarafından kullanıcıları şoke eden bir karar alındı. Borsa, müşterilerinin para çekme işlemlerini süresiz olarak durdurduğunu bildirdi. Resmi açıklamada, şifreleri tutan yetkililerden birinin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınması sebebiyle böyle bir karar alındığı ifade edilmişti. Bu kişinin OKEx’in kurucusu Star Xu olduğu iddia ediliyordu.

Dün Xu’nun polis tarafından serbest bırakıldığı iddiaları ortaya çıkmıştı. Bu söylentilerden sonra borsanın kripto parası OKB’nin fiyatı yaklaşık yüzde 20 oranında artış göstermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl