OKX, Binance’e meydan okudu: Avrupa’da önemli kripto adımı

2022 yılı ayı piyasasındaki sağlam duruşuyla bilinen ve Binance'ten sonra dünyanın ikinci en büyük kripto para borsası olarak görülen OKX'ten Fransa adımı geldi. Binance'in de Avrupa'daki önemli merkezlerinden birinin bulunduğu Paris, OKX için de artık kilit bir nokta olacak.

En büyük kripto para borsalarından biri olan OKX, Fransa’da lisans başvurusu yaptı. Borsa, Paris’i Avrupa’daki merkezi yapmak istiyor.

Fransa’daki “Autorité des Marchés Financiers” yani Finans Piyasaları Otoritesi’ne lisans başvurusu yapan borsa, konuyla ilgili açıklamayı da bugün yaptı. Regülatör kurumun onaylaması durumunda, OKX Fransa’da artık “dijital varlık hizmet sağlayıcısı” lisansı elde etmiş olacak.

Uzmanlar borsanın lisans alabilmesi için önemli hissedarları hakkında regülatöre bilgi sağlaması gerektiğini de belirtiyor.

Bloomberg’deki habere göre ise; Seyşeller merkezli OKX’in lisans alması durumunda, önümüzdeki 6 ay içinde Fransa’daki ofisi için 10 kişilik bir ekip kuracağı ifade ediliyor. Bu sayının önümüzdeki 3 yıl içerisinde 100 kişiye çıkması hedefleniyor.

Bilindiği üzere Fransa son yıllarda kripto paralar konusunda kapsayıcı bir politika izliyor. Binance’in dışında ülkede Crypto.com ve Circle gibi şirketlerin de ofisleri bulunuyor.

OKX’in açıklamasında başvurularını değerlendiren borsa CEO’su Hong Fang, Avrupalı regülatörlerle birlikte çalışmak için Fransa’daki faaliyetlerinin çok önemli olduğunu belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl