Kripto para borsası OKX’ten 2. rezerv kanıtı raporu: BTC yüzde 101, ETH yüzde 103!

Son dönemin en çok tartışılan konularından biri olan rezerv kanıtı (PoR) raporları olurken, OKX borsası ise bu konudaki ikinci dosyasını tamamladı ve kamuya açıkladı.

Seyşeller merkezli kripto para borsası OKX, ikinci “proof of reserve” yani rezerv kanıtı raporunu kamuya açıkladı. Rapora göre, borsa kullanıcılarının %101’i kadar Bitcoin, %103’ü kadar Ethereum ve yine %101’i kadar da USDT tutuyor. Borsa ayrıca yaptığı açıklamada, her ayın yaklaşık olarak 22’sinde, şeffaflık adına bu raporu güncelleyeceğini ve yine kamuya açıklayacağını belirtti.

Açık kaynak şekilde yayımlanacak ve kontrol edilebilecek

OKX, PoR raporunun açık kaynak şeklinde kendi kullanıcıları tarafından da kontrol edilebileceğini ve herkesin hem tüm sonuçları hem de kendi varlıklarını görüntüleyebileceğini belirtti. Kullanıcılar ayrıca yeni ve geçmişteki verileri de kendi bilgisayarlarına indirebiliyorlar. Veriler ve rakamlara zincir üstü bilgi platformu Nansen’in sitesinden ulaşılabiliyor.

%90 fon BTC, ETH ve USDT’de…

Verilen bilgilerde ayrıca borsanın varlıklarının toplam değerinin de 6 milyar 567 milyon 148 bin dolar olduğu görülüyor. Bu varlıkların %46.56’sı USDT, %25.06’sı Bitcoin ve %20.49’u da Ethereum’dan oluşuyor. Ayrıca tüm varlıkların yüzde 90’lık bölümünü de BTC, ETH ve USDT oluşturuyor.

OKX, Binance’in ardından dünyanın en büyük ikinci borsası olarak görülüyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde denetim şirketleri Mazars ve Armanino, içinde OKX’in de olduğu kripto para borsalarıyla birlikte çalışmayı bırakmışlardı. OKX, Armanino’nun müşterisiydi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl