Kripto para borsası OKX, Dubai’den lisans aldı

Son dönemin yükselen borsalarından OKX, Dubai'den geçici lisans aldı. Borsa bu sayede Dubai'deki kayıtlı kalifiye yatırımcılara sanal varlık hizmetleri sağlama hakkını elde etmiş oldu.

Seyşeller merkezli kripto para borsası OKX, Dubai’den geçici sanal varlık sağlayıcısı lisansı aldığını resmen duyurdu. Dubai Sanal Varlıklar Regülasyon Otoritesi (VARA) tarafından verilen lisans sayesinde OKX, kalifiye yatırımcılar ile finansal hizmet sağlayıcılarına bazı borsa ürünlerini verebilecek.

“Ortadoğu ve Kuzey Afrika en hızlı büyüyen bölgeler…”

OKX borsasının Dubai’den sorumlu yöneticisi Lennix Lai, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ise bölgenin önemine değindi ve şunları söyledi:

“MENA bölgesi bu endüstrinin en hızlı büyüyen yeri ve biz bu bölgenin tam merkezinde yer almaktan dolayı mutluyuz. OKX olarak bu endüstrinin gelişmesi için çok önemli olan regülasyonlara ve fikir alışverişine sonuna kadar inanmaktadır”

Borsanın açıklamasında ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışacak bir ekip oluşturulmasının yanı sıra, altyapı çalışmalarının da yapılacağı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere bu sene Binance, FTX, Crypto.com gibi borsalar da Dubai’den sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı almıştı. VARA kurumu bu sene Mart ayında oluşturulmuştu. Son dönemde birçok kripto para şirketinin merkezlerini Dubai’ye taşıdıkları görülürken, birçok şirket yöneticisinin de ülkesini değiştirerek burada yaşama kararı aldığı da görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl