OKX’ten GUSD için listeden çıkarma kararı

Kripto para borsası OKX, Gemini borsası tarafından çıkarılan ABD Doları'na bağlı sabit coin GUSD'yi liste dışı edeceğini açıkladı.

Önde gelen kripto para borsalarından OKX, Gemini Dollar’ı (GUSD) listeden çıkarma kararı aldı.

Borsadan yapılan açıklamada, “Listelenen tüm projelerin performansını sürekli olarak izliyor ve listelenme niteliklerini düzenli şekilde gözden geçiriyoruz. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere ve OKX Token Listeden Çıkarma Kılavuzuna dayanarak GUSD’yi liste dışı ediyoruz.” denildi.

Açıklamada, GUSD’nin 1 şubat TSİ 11.00 itibari ile platformdan kaldırılacağı, OKX Convert özelliğinin de GUSD ürünleri için kullanılamayacağı bildirildi.

GUSD, kripto para borsası Gemini tarafından ihraç edilen ABD Doları’na bağlı bir sabit coin. Gemini, son zamanlarda iflas eden Genesis’i kontrolüne verdiği 900 milyon dolarlık müşteri varlığını iade etmemesiyle suçluyordu. İki şirket arasındaki bu durum, yöneticiler arasında da polemiğe dönüşmüştü. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da hem Genesis hem de Gemini borsasına karşı, kayıt dışı menkul kıymet sattıkları gerekçesiyle dava açmıştı.

OKX’in liste dışı etme kararı sonrası, GUSD’nin 1 doların altına geriledi. Kripto para, TSİ 14.40 itibari ile 0.9879 dolardan işlem görüyor. GUSD’nin dolaşımdaki miktarı 600 milyonun üzerinde.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl