OKX, Hong Kong’da işlem yapılabilecek kripto paraları açıkladı

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olarak görülen OKX, Hong Kong'da bireysel yatırımcıların işlem yapabileceği 16 kripto para ve token'ı açıkladı. Bitcoin ve Ether'in yanı sıra, USDT ve USDC gibi iki sabit coin'in de listede yer alması dikkat çekiyor.

Binance’in ardından en büyük kripto para borsası olarak görülen OKX, Hong Kong’daki müşterilerine bu bölgede işlem yapabilecekleri kripto paraları açıkladı.

Hong Kong regülatörünün pazartesi günü, bireysel yatırımcıların da artık burada kripto para işlemleri yapabilmelerinin önünü açmasından sonra, hangi kripto paraların alınıp satılabileceği merak konusu olmuştu.

Aslında uzun süredir Hong Kong’da, bu anlamda hangi kripto paralara izin verileceği konusu açık ve netti. Ancak resmi açıklama, tüm soru işaretlerini dağıttı.

Hong Kong regülatöründen lisans alan OKX’in verdiği listede 16 adet kripto para ve token bulunuyor:

“Bitcoin, Ether, ADA, MATIC, SOL, DOT, UNI, LINK, SAND, LTC, AVAX, AXS, ATOM, XLM, USDT ve USDC”

Listede en büyük iki sabit coin olan USDT ve USDC’nin olması dikkat çekiyor. Genelde regülatörler bu tür sabit coin’lere sıcak bakmıyorlar ve sadece o ülkenin kendi parasıyla alım satım işlemlerinin yapılmasını talep ediyorlar.

ApplePay ile de alınabilecek

Kripto paralar OKX üzerinde ApplePay ile de alınabilecek. Bunun dışında, Visa ve Mastercard gibi kredi kartları ile Hong Kong doları da alımlarda kullanılabilecek. P2P olarak bilinen kişiden kişiye alım şekli de yine OKX sisteminde geçerli olacak.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl