OKX, İngiltere’de kripto para sayısını düşürdü: İşte yeni liste

En büyük kripto para borsalarından OKX, Birleşik Krallık’ın SPK’sı olan Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından getirilen yeni düzenlemelerden dolayı ülkede listelediği varlıkların sayısını azalttı.

OKX’ten yapılan açıklamada, değişikliklerin bugünden itibaren geçerli olacağı belirtildi. Platformunda yüzlerce kripto para listeleyen borsa, Birleşik Krallık’taki kullanıcılarına artık yaklaşık 40 kadar varlık sunacak.

Listeye giren varlıklar ise şunlardan oluşuyor:

Bitcoin, Ether, Tether, USD Coin, Solana, Dogecoin, Polygon, Polkadot, Litecoin, Chainlink, Shiba Inu, DAI, Avalanche, Uniswap, Cosmos, STORJ, Maker, Aave, The Graph, Immutable X, Synthetix, Tezos, EOS, The Sandbox, Axie Infinity, Decentraland, Fantom, Chiliz, Curve DAO Token, ApeCoin, Compound, 1inch, Mask Network, Loopring, Livepeer, Yearn.finance, Kyber Network, SushiSwap, Gala, API3, UMA, Bancor, Numeraire, Secret Network ve 0x.

Binance de yeni düzenlemelere uyum sağlamak için dün sadece Birleşik Krallık’ta kullanılabilecek yeni bir alan adını kullanıma sunmuştu. Ayrıca borsa, daha önce mevcut olan belirli hizmetlere 8 Ekim 2023’ten itibaren Birleşik Krallık’taki perakende kullanıcıların erişemeyeceğini duyurmuştu. Kısıtlanacak hizmetler arasında hediye kartları, akademi ve araştırma platformları, Binance Feed ve referans bonusları yer alıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl