Kripto borsası OKX’ten hack saldırısı açıklaması: Tazminat ödendi

Küresel çapta hizmet veren büyük borsalardan OKX, hafta sonu yaşandığı iddia edilen hesap ele geçirme ve boşaltmayla ilgili bir rapor yayımladı. "Çok az sayıda" kullanıcının hesabına, belgede sahtecilik yapılarak girildiğini ve bu kişilere tazminat ödendiğini belirten borsa, güvenlik ihlali iddialarını ise yalanladı.

OKX borsası bir hacker’ın, çok az sayıdaki müşterisinin kişisel bilgilerini, belgede sahtecilik yaparak ele geçirdiğini duyurdu. Yapılan açıklamada konunun yargı makamlarına iletildiği ve detaylı bilgi verilemeyeceği kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere hafta sonu X üzerindeki iddialarda OKX borsasının iki kullanıcınsının hesaplarının boşaltıldığı belirtilmişti. Blok zinciri güvenlik şirketi SlowMist, kullanıcıların Hong Kong’dan risk bildirim SMS’leri aldıkları bilgisini vermiş ve iki olay arasındaki benzerliklere dikkat çekmişti.

We3 güvenlik firması olan Dilation Effect ise, hacker’ın OKX’teki bir güvenlik açığından yararlanarak kullanıcı hesaplarına sızdığını iddia etmişti. Şirket, “Google Authentication” ile telefon doğrulamasının kapatıldığını ve bu sayede de 24 saatlik çekim engeli önleminin çalışmadığını belirtmişti.

Ancak OKX böyle bir duruun yaşanmadığını ve herhangi bir güvenlik açığının da tespit edilmediğini duyurdu ve “Olayın, Google Authenticator ya da SMS doğrulamalarıyla hiçbir alakası yoktur” dedi.

OKX ayrıca olaydan etkilenen kullanıcılara tazminat ödemesi yapıldığını ve sayının artması durumunda ödemelerin de yapılmaya devam edeceğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl