OKX, Türkiye’ye özel yerel platformu OKX TR’yi kullanıma sundu

Fotoğraf: Uzmancoin arşivi

Küresel teknoloji şirketi ve kripto para borsası OKX, OKX TR’yi Türkiye’de resmen kullanıma sunduğunu duyurdu. Bugün itibari ile Türkiye’deki kripto para kullanıcıları, yerel yasa ve düzenlemelerle uyumlu bu platform üzerinden kripto para alım satım işlemleri yapabiliyorlar. Ayrıca Türkiye’deki kullanıcılar, OKX’in küresel platformu üzerinden OKX Web3 Cüzdan’a da erişebiliyorlar.

OKX TR’nin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcılar Fibabanka, VakıfBank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Şekerbank ve Türkiye Finans gibi bankacılık ortakları aracılığıyla doğrudan Türk Lirası yatırma-çekme işlemleri de dahil olmak üzere yerelleştirilmiş özelliklere erişim sağlıyor. OKX TR ekibi, 7 gün 24 saat Türkçe ve İngilizce yerel müşteri hizmetleri sunarak kullanıcılarına ihtiyaç duydukları anda, hızlı bir şekilde kapsamlı yardım ve destek sunuyor.

OKX TR, Türkiye’deki kullanıcılara USDT/TRY, BTC/TRY ve ETH/TRY de dahil olmak üzere yaygın kripto para çiftlerinde işlem yapabilecekleri ve gelişmiş kripto özelliklerinden yararlanabilecekleri güçlü bir platform sağlıyor.

OKX’in Türkiye’de non-custodial bir Web3 cüzdanı olan OKX Web3 Cüzdan’ı da kullanıma sunmasıyla birlikte OKX TR kullanıcıları, kendi varlıkları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını mümkün kılan platformda NFT alıp satabiliyor, dApp’leri kullanabiliyor ve daha pek çok özelliğe erişebiliyorlar. Hem Çok Taraflı Hesaplama (MPC) hem de Hesap Soyutlama (AA) özelliklerine sahip ilk cüzdan olan OKX Web3 Cüzdan, teknik bilgisi daha az olan kullanıcılar için süreci basitleştirerek Web3 ekosisteminin yaygın olarak benimsenmesine de öncülük ediyor.

OKX, 2023 yılının mayıs ayında yerel platformunu Türkiye’de faaliyete geçireceğini duyurmuş ve hemen sonrasında Türkiye’de bir ofis açarak uzman bir ekip kurmuştu. Lansman ile birlikte OKX TR, yerelleştirilmiş ürünler ve hizmetler sunarak istikrarlı bir şekilde büyümeyi ve yerel piyasadaki payını artırmayı amaçlıyor.

OKX başkanı Hong Fang, bu önemli gelişmeye ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“OKX TR’nin resmi lansmanı ile birlikte küresel büyüme stratejimizde çok önemli bir dönüm noktasına ulaştığımızı duyurmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kripto benimsenme oranı yüzde 50’ye yakın olan Türkiye’nin gelişmeye devam eden sektör için oldukça umut verici ve son derece dinamik bir pazar olduğunu görüyoruz. Nüfusun dijital varlıklara yönelik anlayışı ve yoğun ilgisi, Türkiye’nin hizmet sunmamız için ideal bir pazar olduğunu kanıtlıyor. OKX olarak halihazırda canlı olan bu ekosistemin gelişimine ve daha da büyümesine katkı sağlamak için elimizden gelen gayreti göstermeye kararlıyız.”

OKX TR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“OKX TR’nin lansmanı ülkenin büyük büyüme potansiyeline olan inancımızın ve piyasaya olan bağlılığımızın bir göstergesidir. Halihazırda kripto işlemlerinde küresel bir lider olan Türkiye, ayrıca merkeziyetsiz finans alanında büyüme açısından önemli bir konumda bulunuyor. Bu büyümeyi destekliyor olmaktan heyecan duyuyoruz. Buradaki varlığımızın Türkiye’nin bir Web3 yenilik merkezi olarak yükselişinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. [email protected] Yanıtla

    peki bu cinlilerin bir an olsa ortada kaybolmuyacagi garantisi nedir ?
    bunlar bu platformu turkiyedekurunca lisans ucreti ne verdiler