OKX’te İkili Yatırım dönemi: Nasıl getiri elde edilir?

OKX sponsorluğunda

Bu içerik bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi içermez.

Büyük kripto para borsalarından OKX‘in birikim ve staking platformu OKX Earn’de İkili Yatırım ürünü resmen devreye girdi.

İkili Yatırım, OKX’in oluşturduğu, garantisiz fakat yüksek getirili ileri düzey bir yatırım ürünü. Kullanıcılar, bu ürünle birlikte BTC, ETH veya USDT’ye yatırım yaparak kazanç sağlayabiliyor.

İkili Yatırım ile getiri elde etmenin yolu

İkili Yatırım’da vadeler, tahmini getiri ve kullanım fiyatına göre değişen ürünlerden birini seçip Katıl butonuna tıklamak gerekiyor.

Örneğin aşağıda bulunan ekran görüntüsünde yıllık tahmini getirisi yaklaşık yüzde 21, süresi 3 gün, vade tarihi 18 Şubat ve kullanım fiyatı 45 bin dolar olan seçeneği tercih etmiş olalım.

1 BTC yatırılması durumunda eğer vade sonunda uzlaşma fiyatı 45 bin doların üzerinde ise 1 BTC üzerinden belirtilen 3 günlük yüzde 0.17’lik getiri alınmış olacak. Bu durumda vade sonunda kazanç 1.00175 BTC’ye ulaşacak.

Eğer vade sonunda uzlaşma fiyatı 45 bin doların altında kalırsa getiri USDT üzerinden hesaplanacak ve bu durumda 45 bin 79 dolar olacak.

Abonelik esnasında ürünün getirisi net ve sabittir ancak uzlaşma varlığı, vade sonunda değişebilir. Uzlaşma varlığı, kazançların alındığı para birimidir. Gerçek uzlaşma varlığı, BTC ve ETH Endeksi’nin vade sonundaki piyasa fiyatıyla önceden kararlaştırılan kullanım fiyatına bağlıdır.

Riskler ne?

Her yatırım ürününde olduğu gibi İkili Yatırım’da da belirli riskler var. İkili Yatırım’ın ana riski, piyasa dalgalanması. Örneğin fiyatlar büyük ölçüde değişirse gelecekteki fiyatları ve vade tarihindeki piyasa ve kullanım fiyatları arasındaki farkı tahmin etmek daha da zor olabilir.

İkili Yatırım ürününde güncel tahmini yıllık getiri oranları ise %21 ile %116 arasında değişiyor.

Kazanç hesaplaması, kazançların ne zaman alınabileceği ve bilinmesi gereken hükümlerle ilgili detaylar için OKX’i ziyaret edin.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl