Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

OneCoin skandalı, TV dizisine dönüşüyor

BBC'nin OneCoin skandalını konu edinen ve iTunes'ta bir numaraya yerleşen "Kripto Kraliçe" podcast'i, televizyon dizisine uyarlanıyor.

Kripto para tarihinin en büyük dolandırıcılıklarından biri olan OneCoin skandalı, TV dizisine dönüşüyor.

Deadline’a göre, BBC’nin OneCoin kurucusu Dr. Ruja Ignatova’nın kayboluşunu konu edinen “Kayıp Kripto Kraliçe” podcast’i bir TV dizisine uyarlanıyor.

Diziyi, A24 ve 20th Century TV’nin tekliflerinin önüne geçen New Regency, yapımcı ve danışmanların yanı sıra podcast’in ortak yazarları Jamie Bartlett ve Georgie Catt ile beraber yapacak.

Sekiz bölümlük podcast, geçen yıl sadece dört ayda 3.5 milyon kez indirilmiş ve İngiltere iTunes listelerinde bir numaraya yerleşmişti.

Dr. Ruja Ignatova kimdir?

2014 yılında Bulgaristan’da faaliyete geçen ve birkaç yılda dünya çapında 3.5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşıp yaklaşık 4 milyar dolar para topladığı iddia edilen OneCoin’in kurucusu. Şirket, kullanıcıları yüksek kâr vadiyle çekiyor ve pek çok ülkede görkemli toplantılar düzenliyordu. Kardeşi Konstantin Ignatov, geçtiğimiz yılın Mart ayında Los Angeles Havaalanı’nda tutuklanırken Ignatova’nın izine hâlâ ulaşılamıyor. 2017 yılında kayıplara karışan “Kripto Kraliçe”, o günden bugüne görülmedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl