Onur Güven, Crypto.com’un Türkiye Genel Müdürü oldu

Kripto para platformu Crypto.com, Onur Güven’i Türkiye Genel Müdürü olarak göreve getirdi.

Güven, Crypto.com’daki yeni görevinden önce Türkiye’nin önde gelen fintech şirketlerinden Paycell’in CEO’suydu. Paycell, Güven’in liderliğinde Türkiye’den Avrupa’ya açıldı ve 10 milyon aktif kullanıcı, 20 binin üzerinde üye iş yerine ulaşarak bölgenin en değerli fintech şirketlerinden biri oldu. Güven; fintech, internet ve telekomünikasyon sektörlerinde 20 yılı aşkın deneyime sahip.

Tecrübeli yönetici, Crypto.com’daki görevine başlamasının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye, dijital bilgi seviyesi yüksek olan bir piyasa kitlesine sahip olmasının yanında dünyada kripto para adaptasyonunun en fazla oranda olduğu ülkelerden. Regülasyon standartlarına uyarak ve uygulamalara sonuna kadar bağlı kalarak, Crypto.com’un yüksek kalitesini, güvenli sistemini, zengin ürün ve hizmet çeşitliliğini dinamik Türk topluluğuna tanıtacağım için çok heyecanlıyım. Bu hızlı büyüyen endüstrinin daha iyi anlaşılması ve büyümenin hem sürdürülebilir hem de güvenli şekilde sağlanabilmesi için endüstri liderleri ve kanun yapıcılarla yakından çalışacağız.” dedi.

2016 yılında kurulan Crypto.com, bugün itibari ile dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya ve 4 bin çalışana sahip.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl