OpenSea sadece PoS üzerindeki Ethereum NFT’lerini destekleyecek

En büyük NFT pazar yeri olan OpenSea de Ethereum güncellemesi Merge konusundaki duruşuyla ilgili bilgi verdi. Platform ETHPoW ürünlerinin OpenSea'de desteklenmeyeceğini belirtti.

Ethereum’da merakla beklenen Merge güncellemesinde artık son viraja girilirken borsa ve diğer platformların bu konuya bakış açıları da netleşmeye başladı. Özellikle madencilerin ETHPoW adı da verilen bir çatallanma yoluna gitmesi beklenirken birçok şirket ise proof of stake sistemine destek verecek.

Bu şirketlerden biri de en büyük NFT platformu OpenSea oldu. Firmanın resmi twitter hesabından yapılan açıklamada “Sadece Proof of Stake zincirine güncellenmiş olan NFT2leri destekleme konusunda kararlıyız. Muhtemel çatallanmalar konusunda spekülasyona izin vermeyeceğiz” denildi.

Elde edilen verilere göre bugüne kadar OpenSea üzerinde toplamda 31 milyar dolarlık Ethereum tabanlı NFT işlemi yapıldı. Diğer blok zincirleri üzerindeki NFT hacimlerini kat be kat aşan bu rakamın tamamın Ethereum’un PoW sistemiyle çıakrılmış NFT’lerdendi.

OpenSea ayrıca sorunsuz bir geçiş planladığını ancak bu konuda iletişim, gözlem ve yönetimin çok önemli olacağını da dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere büyük borsalardan Coinbase ve arkasında Justin Sun’ın olduğu Poloniex gibi bazı borsalar da Ethereum ana ağından ayrılacak olan ve ETHPoW olarak da bilinen sistemi destekleyebileceklerini duyurmuşlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl