Osmosis kurucusu açıkladı: En az yüzde 10’luk nakit Bitcoin’e çevrildi

Cosmos ağındaki en büyük merkeziyetsiz finans borsası olarak bilinen Osmosis'te kurucu ortaklardan Sunny Aggarwal, Osmosis Vakfı'nın nakit varlıklarının en az yüzde 10'unun Bitcoin'e çevrildiğini duyurdu.

ABD’de başlayan bankacılık krizi ve likidite sorunu, sınırlı arza sahip olan varlıkların önemini bir kez daha ortaya çıkarırken, Osmosis platformundan da önemli bir Bitcoin adımı geldi. Cosmos ağındaki ilk merkeziyetsiz borsa olan Osmosis’in vakfı, en az %10’luk nakit varlığını Bitcoin’e çevirdi.

Açıklama Twitter’dan, Osmosis kurucu ortağı olan Sunny Aggarwal’dan geldi. Aggarwal Twitter hesabından, “Osmosis Vakfı, nakit varlıklarının en az yüzde 10’luk kısmını Bitcoin’e çevirdi” dedi. Aggarwal konuyla alakalı bir başka detay vermedi ancak vakfın bu geçişinde Fed’in son dönemdeki likidite adımlarının büyük payı olabilir.

Kilitli varlık değeri 172 milyon dolar olan Osmois’in son 24 saatlik işlem hacmi de 12 milyon dolar civarında… DEX’in kendi token’ı olan OSMO’nun fiyatı ise 0.85 dolar seviyesinde…

Son hatırlanan Terra LUNA!

Hatırlanacağı üzere varlıklarının önemli bir bölümünü Bitcoin’e çeviren ve dünyada büyük ses getiren kripto vakıflarından en önemlisi Terra LUNA Vakfı’ydı. Vakıf, 10 milyar dolarlık Bitcoin toplama hedefiyle yola çıkmış ama bu hedefe başladığı 2022 mart ayından 2 ay sonra sistemin çökmesiyle elindeki tüm Bitcoin’leri satmak zorunda kalmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl