Ferrari’den metaverse kararı: Hazırlıklar başladı

Ünlü şirketlerin metaverse hamlelerine Ferrari de ekleniyor. İtalyan lüks otomobil üreticisi markasını metaverse'e taşımaya hazırlanırken, şirket dijital hizmetlere odaklanan bir de departman kurduğunu açıkladı.

İtalyan otomobil üreticisi dev şirket Ferrari’den metaverse hamlesi geliyor. Ferrari CEO’su Benedetto Vigna dün yaptığı açıklamada, şirketin sanal gerçeklik, oyun ve sosyal medyadaki fırsatları araştıran ve dijital hizmetlere odaklanan bir departman kurduğunu da duyurdu. Ferrari’nin hedefinde blok zinciri teknolojisinden yararlanmak ve NFT çıkarmak da bulunuyor.

Şirket analistleriyle yaptığı bir konuşmada yeni teknolojilere entegre olmak zorunda olduklarını belirten Vigna, “Markanın gücünü koruyabilmesi için yeni teknolojileri araştırmamız çok önemli. Bu konuda yeni teknoloji ortakları da arıyoruz” dedi.

Oyun geçmişi var

Ferrari oyun dünyasına da hiçbir şekilde uzak olmayan bir şirket. Otomobil üreticisi, şu an hala piyasaya sürülmemiş olan 296 GTB modelinin Fortnite oyununda kullanılabilmesine izin vermişti. Oyun şirketi Sega’nın 1986 yılında çıkardığı ve dünyanın en ünlü oyunlarından biri olan Out Run’da da Testarossa adlı bir model bulunuyordu. Need for Speed oyununun da uzun yıllar en önemli araçlarından birini Ferrari oluşturuyordu.

Formula 1’de de ciddi bir kitleye hitap eden Ferrari bu yüzden hem metaverse hem de NFT’ler konusunda çok ciddi ilgi çekme potansiyeline sahip bir marka…

Birçok teknoloji şirketinin metaverse’ü, yeni iletişim ve etkileşim alanı olarak görmesi ve bu evrenin gittikçe büyümesi, Ferrari gibi büyük markaların alana girişini hızlandırabilir.

Ferrari’nin şaşırtan CEO’su…

Ferrari 2021’in Haziran ayında beklenmedik bir şekilde Benedetto Vigna’yı CEO olarak atamıştı. İş adamı kimliğinin yanında fizikçi de olan Vigna, Ferrari ve otomotiv sektörünün elektrik, çip ve batarya teknolojisine geçişinde bir kilometre taşı olarak görülüyor.

Şirketin metaverse hamlesinin arkasında da Vigna olduğu belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl