Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Oyun ve teknoloji şirketi Razer, kripto para kabulünü değerlendiriyor

Oyun temelli bilgisayar ürünleri çıkaran donanım ve yazılım firması Razer'dan kripto para adımı geliyor. Firma CEO'su Min-Liang Tan Twitter'da konu hakkında sorulan bir soruya, "Kripto parayla ödeme methodlarını değerlendiriyoruz" cevabını verdi.

razer

Singapur ve ABD merkezli, dünyanın en büyük elektronik ve oyun ürünleri geliştiricisi olan Razer’dan kripto para adımı geliyor. Firmanın CEO’su Min-Liang Tan, Twitter’dan konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Bir kullanıcının “Razer ne zaman Nano kabul etmeye başlayacak?” sorusunun altına konuyla ilgili cevap veren Min-Liang Tan, “Sadece Nano değil, genel anlamda kripto paraları ödeme olarak kabul etmek, şu anda değerlendirdiğimiz bir durum” dedi.

Tan’ın bu cevabının altına ise kısa sürede onlarca mesaj geldi. Takipçiler şirketin böyle bir hamleyi bir an önce hayata geçirmesi gerektiğini söylediler. Hatta bir kullanıcı, “Böyle bir durum olursa eskiyen tüm bilgisayar parçalarımı değiştireceğim” dedi.

Geçen ay da sinyalleri vermişti

Şirket CEO’su Tan geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarda da, şirketinin kripto paralara yaklaşımı konusunda bazı sinyaller vermişti. Tan, Razer’in kendi kripto parasını çıkarmasının şu an için mümkün olmadığını ancak, firmanın hizmetleri için kripto paraları kabul etmesinin de gözardı edilemeyeceğini belirtmişti. Şirket ayrıca, Singapur’daki merkezi için de blokzincir, kripto paralar ve merkeziyetsiz finans konularından, yatırım ve fırsat bulmak için yönetici aradığını belirten iş ilânları yayımlamıştı.

Koronavirüs maskesi bile çıkardılar

Oyun sektörü için birçok ürün çıkaran ve tüm dünyada ‘gamer’ların büyük ilgisini çeken şirket son olarak “Project Hazel” isminde ışıklı ve şarj edilebilir bir maske tanıtmıştı. Maske için “dünyanın en akıllı maskesi” yorumları yapılmıştı.

Özellikle oyun sektörünün liderlerinden olan Razer’ın bu anlamda kripto para kabul etmeye başlaması da dijital ödemeler ve kripto paralar açısından olumlu bir hamle olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl