12 yaşındaki bir çocuk NFT satışından 400 bin dolar kazandı

NFT çılgınlığının geldiği nokta bambaşka bir seviyeye ulaşırken, tüm dünyadan bu konuda ilginç haberler de geliyor. Son olarak ürettiği NFT'leri satan Pakistan asıllı 12 yaşındaki bir İngiliz çocuk, 5 haftalık süreçte 400 bin dolara yakın para kazandı. Benyamin Ahmed adlı NFT sanatçısı, "Varlıklarımı Ethereum'da tutuyorum. Volatilite bazen fazla olabiliyor ama gelecek burada" dedi.

Benyamin Ahmed adındaki 12 yaşında Pakistan asıllı bir İngiliz çocuk, Weird Whales (Garip Balinalar) adlı NFT’lerini satarak yaz tatilinde yaklaşık 400 bin dolar kazandı.

Konuyla ilgili Geo.tv‘ye bir de röportaj veren Benyamin Ahmed, banka hesabı olmadan bu kadar büyük bir meblağ kazanan en genç program yazıcısı olmasından ötürü mutlu olduğunu söyledi.

Twitter’da eserlerini paylaştıktan sonra bir anda büyük ilgiyle karşılaştığını belirten Ahmed şu ifadeleri kullandı:

“Twitter’da sadece birkaç takipçim vardı. Çok fazla takipçisi olan bir kişi ise benim tweet’imi, retweet etti. Bu anlamda şanslıydım. Şimdi ise 12 binden fazla takipçim var. Birçok medya kuruluşu benim haberlerimi yaptı.

“Babam biz 6 yaşında bile değilken kod yazmayı öğretti”

Röportajında babasının kendisine ve Yusuf adlı kardeşine, 6 yaşında bile değillerken kod yazmayı öğretmeye başladığını belirten Ahmed, varlıklarını Ethereum’da sakladığını da söyledi:

“Babam bir yazılımcıydı. Bana ve kardeşime çok küçük yaşta kod yazmayı öğretmeye başladı. Zaten tatil günlerimde bu konuda çalışıyordum. Bu tatil döneminde de her şeyi tamamladım ve ürünlerimi satışa koydum. 5 haftada yaklaşık 290 bin pound kazandım (400 bin dolar). Bu sektör büyüme gösteren bir sektör. Minecraft için de belirli ürünlerim vardı ama onlar çok satamamıştı. Varlıklarımı Ethereum’da saklıyorum. Evet, volatilite bazen fazla olabiliyor ama gelecek bu endüstride”

12 yaşındaki Ahmed, Afganca ve Urduca anlayabiliyor ancak konuşamıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl