DeFi platformu PancakeBunny’ye saldırı: Token fiyatı yüzde 95 düştü

grafik-finans-cokus

DeFi endüstrisinin en zayıf noktalarından biri olarak kabul edilen “flash loan” yani “anlık kredi” tekniğiyle bir fiyat manipülasyonu ve saldırı daha yapıldı. Getiri hasadı sağlayıcısı PancakeBunny’ye yapılan “flash loan” saldırısı sonucunda Bunny token’ın değeri kısa sürede yüzde 95 oranında düştü. 

PancakeBunny’den olayla ilgili Twitter üzerinden yapılan açıklamada saldırganın PancakeSwap kullanarak yüksek miktarda BNB coin’i borç aldığı ve daha sonra onun fiyatını USDT ve Bunny token’ları karşısında manipüle ettiği belirtildi. Saldırganın, kısa süre içinde yaptığı birçok işlem sonrasında elde ettiği Bunny token’ları da piyasada sattığı ve fiyatın 146 dolardan 6 dolara düşmesine sebep olduğu bilgisi verildi. Borç alınan BNB’ler de PancakeSwap aracılığıyla geri ödendi.  

Bu kişinin Bunny token flash loan hareketiyle yaklaşık 3 milyon dolara yakın kazanç elde ettiği tahmin ediliyor. Son olarak 16 Mayıs tarihinde çapraz zincir çiftçilik protokolü  bEarn.Fi’daki açık sebebiyle 11 milyon dolarlık kayıp yaşanmıştı. 

Konuyla ilgili ise Binance’den ya da borsanın ünlü CEO’su CZ’den henüz bir açıklama yapılmadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl